Сенат США підтримав надання Україні 250$ мільйонів на безпекову допомогу

2 Серпня 2018, 08:25

Сенат Сполучених Штатів підтримав виділення 250 мільйонів доларів на безпекову допомогу Україні. Про це повідомила прес-служба посольства України в США у Facebook у четвер, 2 серпня.

 

"Сенат США ухвалив раніше проголосований Палатою представників проект закону про “Бюджет США на 2019 р. на потреби національної оборони”, яким санкціоновано виділення Міністерству оборони США 250$ млн. для надання безпекової допомоги Україні", – йдеться у тексті.

 

Повідомляється, що із зазначеної суми 50$ мільйонів має бути спрямовано на летальні види озброєнь.

 

До документа включено основні положення проекту “Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки”, який, зокрема, передбачає допомогу Україні у посиленні спроможностей захисту від кібератак, забезпеченні безпеки комп’ютерних мереж органів державної влади, зменшенні залежності від російських інформаційних та комунікаційних технологій, сприянні участі у програмах обміну інформацією.

 

"Підтверджується також відданість Сполучених Штатів Америки Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, Будапештському меморандуму про гарантії безпеки, підтримці співробітництва нашої держави з НАТО. Державному департаментові доручається подати до Конгресу доповідь про стан співробітництва з Україною у сфері кібербезпеки з метою пошуку нових напрямів такої взаємодії та підтримки", – додали у прес-службі посольства.

 

Зазначається, що закон про “Бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони” набуде чинності після підпису президентом США.

 

Нагадаємо, 26 липня палата представників Конгресу Сполучених Штатів ухвалила проект закону про “Бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони”.

 

У травні стало відомо, що Комітет з питань збройних сил Палати представників Конгресу представив проект закону про “Бюджет США на 2019 р. на потреби національної оборони”, яким пропонується виділити Україні 250 млн дол. безпекової допомоги.