"Цей крок знаменує заангажованість щодо історичних, незмінних прав палестинського народу в Єрусалимі", – йдеться у повідомленні.
Раніше Бельгія вирішила відкликати свого посла з Ізраїлю, а також закликала розслідувати події в Секторі Гази.
Як повідомлялось, 14 травня Сполучені Штати Америки заявили про відкриття посольства в Єрусалимі, так як президента Дональд Трамп офіційно визнав місто столицею Ізраїлю. У свою чергу, тисячі палестинців на знак протесту відкриття американського посольства збираються вздовж огорожі, яка розділяє Ізраїль та Сектор Гази.
У Секторі Гази під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі кількість загиблих у заворушеннях зросла до 52. Зазначається, що поранення під час сутичок отримали 2238 осіб, з них вогнепальні поранення у понад 770 людей. Всього у протестах на кордоні беруть участь до 40 тисяч палестинців.
Згодом Європейський Союз у зв’язку з акціями протесту у Секторі Гази закликав всі сторони до стриманості. Наголошується, що Ізраїль повинен поважати право на мирні протести і принцип пропорційності при застосуванні сили. Водночас ХАМАС і організатори протестів повинні забезпечити ненасильницький характер демонстрацій.
Водночас Білий дім звинуватив ХАМАС у заворушеннях в Секторі Газа. В адміністрації США вважають, що Ізраїль "має право захищати себе". Крім того, США заблокувалиприйняття заяви голови Ради Безпеки ООН, що засуджує вбивства палестинців і закликає до проведення незалежного розслідування.
Також Міністерство закордонних справ Франції повідомило, що не схвалює рішення США про перенесення посольства з Тель-Авіва в Єрусалим, оскільки це суперечить міжнародному праву.