НОВИНИ

В ЄС відреагували на акції протести у Секторі Гази

Зазначається, що що Ізраїль повинен поважати право на мирні протести і принцип пропорційності при застосуванні сили.

Європейський Союз у зв’язку з акціями протесту у Секторі Гази закликав всі сторони до стриманості. Про це йдеться у заяві  високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріки Могеріні.

 

"Сьогодні під час масових протестів біля огорожі в Газі десятки палестинців, включаючи дітей, були вбиті та сотні отримали поранення від ізраїльських військових. Ми очікуємо, що всі діятимуть з максимальною стриманістю, щоб уникнути подальших втрат" - йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що Ізраїль повинен поважати право на мирні протести і принцип пропорційності при застосуванні сили.

 

Водночас ХАМАС і організатори протестів повинні забезпечити ненасильницький характер демонстрацій.

 

"Європейський Союз має чітку, консолідовану позицію щодо Єрусалиму, що було підтверджено багатьма висновками Ради ЄС. ЄС буде продовжувати поважати міжнародний консенсус щодо Єрусалиму, викладений, зокрема, в Резолюції 478 Ради Безпеки ООН, в тому числі щодо місця розташування дипломатичних представництв до рішення про остаточний статус Єрусалиму" - додається у заяві.

 

Нагадаємо, у Секторі Гази під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі загинули 37 палестинців, сотні людей отримали поранення.

 

Як повідомлялось, 14 травня Сполучені Штати Америки заявили про відкриття посольства в Єрусалимі, так як президента Дональд Трамп офіційно визнав місто столицею Ізраїлю. У свою чергу, тисячі палестинців на знак протесту відкриття американського посольства збираються вздовж огорожі, яка розділяє Ізраїль та Сектор Гази.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.