НОВИНИ

Білий дім звинуватив ХАМАС у заворушеннях в Секторі Газа

В адміністрації США вважають, що що Ізраїль "має право захищати себе".

Заступник речника Білого дому Радж Шах під час брифінгу заявив, що відповідальність за насилля у Секторі Газа несе угруповання ХАМАС. Про це йдеться на офіційному сайті адміністрації президента США.

 

"Ми знаємо про повідомлення щодо насильства в Секторі Гази. Відповідальність за цю трагедію і загибель людей лежить безпосередньо на угрупованні ХАМАС", - зауважив він.

 

 

Наголошується, що ХАМАС навмисно провокує реакцію у палестинців.

 

"ХАМАС" навмисно і цинічно провокує реакцію людей. Це пропагандистський хід", - підкреслив він.

 

Крім того, представник Білого дому додав, що Ізраїль "має право захищати себе".

 

Раніше палестинське міністерство охорони здоров'я повідомило, що під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі кількість загиблих у заворушеннях до 58 осіб, 2 700 - травмовані. 

 

Нагадаємо, 14 травня у Секторі Гази під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі кількість загиблих у заворушеннях зросла до 52.  Зазначається, що поранення під час сутичок отримали 2238 осіб, з них вогнепальні поранення у понад 770 людей. Всього у протестах на кордоні беруть участь до 40 тисяч палестинців.

 

Також стало відомо, що  у Секторі Гази під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі загинули 37 палестинців, сотні людей отримали поранення.

 

Як повідомлялось, 14 травня Сполучені Штати Америки заявили про відкриття посольства в Єрусалимі, так як президента Дональд Трамп офіційно визнав місто столицею Ізраїлю. У свою чергу, тисячі палестинців на знак протесту відкриття американського посольства збираються вздовж огорожі, яка розділяє Ізраїль та Сектор Гази.

 

Згодом Європейський Союз у зв’язку з акціями протесту у Секторі Гази закликав всі сторони до стриманості.  Наголошується, що Ізраїль повинен поважати право на мирні протести і принцип пропорційності при застосуванні сили. Водночас ХАМАС і організатори протестів повинні забезпечити ненасильницький характер демонстрацій.

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.