Рибак досі не підписав постанову про створення комісії з розслідування зловживань міліції під час Майдану

12 Лютого 2014, 18:16

«Рибак не підписав постанову про створення комісії з розслідування цих подій. Я поки сам збираю інформацію про постраждалих, але не можу зібрати цю комісію… Крім цього, під час візиту в Україну керівника комітету Ради Європи з прав людини було домовлено про створення трьохсторонньої комісії за участю представника Ради Європи, від опозиції – суддя Юрій Василенко, який був суддею міжнародного трибуналу в Гаазі по Югославії. А влада досі нічого так і не запропонувала. Тобто вже друга комісія гальмується. Влада боїться цих комісій», – вважає Москаль.

У випадку, якщо Рибак не підпише постанову наступного пленарного засідання 18 лютого, опозиція подаватиме скаргу в суд за бездіяльність.

"Іншого правового шляху я не бачу", – зазначив депутат.

Водночас повідомлення депутата підтверджується і на сайті парламенту, де лише йдеться про ухвалення 16 січня постанови «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров'я громадян під час подій, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року».

Як повідомлялося, завданням комісії, згідно з постановою, є – отримати повну та достовірну інформацію щодо таких протиправних діянь правоохоронців, встановлення осіб, винних в організації силового розгону мирних демонстрацій, побитті громадян, нападах на журналістів та перешкоджанні їхній професійній діяльності; підготовка та направлення відповідних матеріалів до Генпрокуратури.

Головою цієї комісії призначено депутата від "Батьківщини" Геннадія Москаля.

До цієї комісії включено: 3 депутати від Партії регіонів, 2 депутати від "Батьківщини" та по одному депутату від "Свободи", УДАРу та Компартії. Зокрема, до неї увійшли Олег Медуниця ("Батьківщина"), Олег Махніцький ("Свобода"), Микола Паламарчук (УДАР).

ТСК діятиме один рік. Звіт має бути заслухано на засіданні Верховної Ради "не пізніше шестимісячного терміну з дня прийняття цієї постанови".