Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп спростував слова свого радника з питань національної безпеки Джона Болтона, заявивши, що Ваишнгтон не хоче роззброєння Північної Кореї "за лівійською моделлю". Про це повідомляє ВВС.
Так, у 2003 році лідер Лівії Муаммар Каддафі відмовився від своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Згодом він був убитий прозахідними повстанцями.
Зокрема, господар Білого дому спростував заяву Болтона, заявивши, що його адміністрація не діє за "лівійською моделлю", намагаючись домовитися про роззброєння.
"Лівійська модель – це не модель, яку ми взагалі маємо, коли ми думаємо про Північну Корею", – зауважив він.
За його словами, саміт, який запланований на 12 червня в Сінгапурі, все ще відбудеться.
Як повідомили напередодні ЗМІ, Державний департамент Сполучених Штатів Америки може виключити Північну Корею зі списку країн-спонсорів тероризму, якщо Пхеньян передасть США зразки балістичних ракет, боєголовок та інших озброєнь. Так, у список вимог Вашингтона до денуклеаризації КНДР входить відправка морським способом в шестимісячний термін міжконтинентальної балістичної ракети, "кількох" боєголовок та інших ядерних матеріалів на територію США.
Нагадаємо, 16 травня Північна Корея заявила, що може скасувати саміт з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом, якщо Вашингтон наполягатиме на відмові Пхеньяна від ядерної зброї. Зокрема, очікувана зустріч між Трампом та Кім Чен Іном запланована на 12 червня. Однак Північна Корея звинуватила США у "безрозсудних висловлюваннях та приховуванні зловісних намірів". Якщо США в односторонньому порядку вимагатимуть, щоб країна відмовилися від ядерної зброї, то Північна Корея втратить інтерес до перемовин й перегляне проведення саміту США-КНДР. Так, Болтон запропонував, щоб Північна Корея дотримувалася лівійської моделі ядерного роззброєння, що, на думку багатьох експертів, викличе занепокоєння у влади КНДР, враховуючи долю лівійського керівництва.
У свою чергу, Державний департамент США відреагував на погрози Північної Кореї скасувати саміт з американським президентом Дональдом Трампом через вимогу односторонньої відмови від ядерної зброї та спільні навчання Пентагону і Південної Кореї. Зокрема, представник Держдепу Хезер Науерт під час брифінгу відзначила, що Вашингтон продовжить підготовку до американо-північнокорейського саміту. За її словами, лідер КНДР Кім Чен Ин усвідомлює значення подібних військових навчань для США.
Додамо, президент США Дональд Трамп повідомив, що зустрінеться з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у Сінгапурі 12 червня.