НОВИНИ

США відреагували на погрозу КНДР скасувати саміт з Трампом

Зазначається, що Вашингтон продовжить підготовку до американо-північнокорейського саміту.

Сполучені Штати Америки відреагували на погрози Північної Кореї скасувати саміт з американським президентом Дональдом Трампом через вимогу односторонньої відмови від ядерної зброї та спільні навчання Пентагону і Південної Кореї. Про це йдеться на сайті МЗС США.

 

Зокрема, представник Держдепу США Хезер Науерт під час брифінгу  відзначила, що Вашингтон продовжить підготовку до американо-північнокорейського саміту.

 

За її словами, лідер КНДР Кім Чен Ин усвідомлює значення подібних військових навчань для США. 

 

 

"Кім Чен Ин сказав раніше, що він розуміє необхідність та користь від спільних навчань Сполучених Штатів та Республіки Корея. Ми продовжимо рухатися вперед і плануємо зустріч між президентом Трампом і Кім Чен Ином", - наголосила вона.

 

Раніше Північна Корея заявила, що може скасувати саміт з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом, якщо Вашингтон наполягатиме на відмові Пхеньяна від ядерної зброї.  Зокрема, очікувана зустріч між Трампом та Кім Чен Іном запланована на 12 червня. Однак Північна Корея звинуватила США у "безрозсудних висловлюваннях та приховуванні зловісних намірів". Так, якщо США в односторонньому порядку вимагатимуть, щоб країна відмовилися від ядерної зброї, то Північна Корея втратить інтерес до перемовин й перегляне проведення саміту США-КНДР.

 

Нагадаємо, 15 травня американська дослідницька група при Університеті імені Джона Гопкінса повідомила, що Північна Корея розпочала демонтаж ядерного полігону Пхунгері. Зазначається, що супутникові знімки 7 травня надали докази того, що ліквідація полігону Пхунгері вже почалася.

 

Раніше Північна Корея запланувала закриття свого ядерного полігону у проміжку між 23 і 25 травня, залежно від погодних умов. Так, демонтаж ядерного полігону передбачає обрушення всіх тунелів за допомогою вибухів, блокування входів і ліквідацію всіх умов для спостереження, приміщень для досліджень та постів охорони.

 

30 квітня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп припустив, що місцем для зустрічі з главою Корейської Народної-Демократичної Республіки Кім Чен Ином міг би стати "Будинок миру" на кордоні Північної і Південної Кореї.

 

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп обговорив з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном і прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе можливу дату і місце проведення зустрічі з лідером КНДР.