НОВИНИ

КНДР погрожує скасувати саміт з Трампом

Зазначається, що Північна Корея звинуватила США у "безрозсудних висловлюваннях та приховуванні зловісних намірів".

Північна Корея заявила, що може скасувати саміт з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом, якщо Вашингтон наполягатиме на відмові Пхеньяна від ядерної зброї. Про це йдеться у заяві віце-міністра закордонних справ КНДР Кіма Ке Гвана, повідомляє ВВС.

 

Зокрема, очікувана зустріч між Трампом та Кім Чен Іном запланована на 12 червня. Однак Північна Корея звинуватила США у "безрозсудних висловлюваннях та приховуванні зловісних намірів".

 

 

Відзначається, що йдеться про заяву радника з питань нацбезпеки США Джона Болтона. 

 

"Ми не приховуємо наше відчуття образи на нього", - зауважив заступник глави МЗС КНДР.

 

Так, Болтон запропонував, щоб Північна Корея дотримувалася лівійської моделі ядерного роззброєння, що, на думку багатьох експертів, викличе занепокоєння у влади КНДР, враховуючи долю лівійського керівництва.

 

 

"Запропонувати нашій гідній державі долю Лівії або Іраку, які були зруйновані через те, що здавалися великим країнам, це, по суті, є проявом жахливо зловісного кроку", - йдеться у заяві віце-міністра.

 

"В минулому ми вже висловлювали своє ставлення до Болтона, і ми не приховуємо наше почуття огиди до нього", - наголосив він.

 

За його словами, якщо США в односторонньому порядку вимагатимуть, щоб країна відмовилися від ядерної зброї, то Північна Корея втратить інтерес до перемовин й перегляне проведення саміту США-КНДР.

 

"Якщо президент Трамп буде діяти як його попередники, він увійде в історію як більш катастрофічний і невдалий президент, ніж його попередники, а це набагато далі від його початкового прагнення домогтися безпрецедентного успіху", - підкреслив він.

 

Нагадаємо, 15 травня американська дослідницька група при Університеті імені Джона Гопкінса повідомила, що Північна Корея розпочала демонтаж ядерного полігону Пхунгері. Зазначається, що супутникові знімки 7 травня надали докази того, що ліквідація полігону Пхунгері вже почалася.

 

Раніше Північна Корея запланувала закриття свого ядерного полігону у проміжку між 23 і 25 травня, залежно від погодних умов. Так, демонтаж ядерного полігону передбачає обрушення всіх тунелів за допомогою вибухів, блокування входів і ліквідацію всіх умов для спостереження, приміщень для досліджень та постів охорони.

 

30 квітня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп припустив, що місцем для зустрічі з главою Корейської Народної-Демократичної Республіки Кім Чен Ином міг би стати "Будинок миру" на кордоні Північної і Південної Кореї.

 

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп обговорив з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном і прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе можливу дату і місце проведення зустрічі з лідером КНДР.