Російські блоги: захисник «референдуму» в Криму опинився на межі еміграції з півострова

20 Квітня 2015, 17:35

Журналіст Аркадій Бабчєнко порівняв дві новини з Криму, різниця між якими один рік.

У новині від Lifenews за 14 березня 2014 року власник зоопарку з Ялти Олег Зубков радісно розповідав як його леви підуть захищати Крим від «нападу» з України.

«План у тому, що у нас є бойові леви, у нас є броньовані розвідувально-дозорні машини і ми будемо відстоювати вибір кримчан всіма доступними нам силами та засобами», – казав він.

За рік настрій Зубкова змінився і в новині Krymr.org від 20 квітня 2015 року він вже міркує над можливістю виїхати з півострова до України, оскільки «Крим наче віддали на розграбування після референдуму», а у бізнесменів конфісковують майно.

«Хе-хе. Вітаю, Шарік. Ти бовдур. Що там з бойовими п’ятірками левів? Здавалося б, до чого тут політика…» – резюмує повідомлення Бабчєнко.


Стосовно пропаганди та істерії у російських ЗМІ напередодні святкування 9 травня написав сценарист та блогер Олєг Козирєв. Свій блог він заснував на факті що російські ЗМІ передрукували фейкову новину про «столітнього сома, у животі якого рибалки знайшли залишки мертвого нациста з СС».

«Цей сом не міг не з'явитися в Росії. Роками він сидів у митних заводях і ріс. І от у дні, коли з магазинів вилучають німецьких солдатиків, коли забороняють фільми, які очорняють війну тим, що зняті не про війну, коли українці, які врятували своїми життями світ від нацизму, перетворилися на бандерівців, коли Геббельс мовчки заздрить російським телеведучим – в ці важкі для країни дні такий сом не міг не спливти», – написав Козирєв.

«Росія стоїть, обгоріла, з дірявою кишенею, йде по темних закутках історії, підсвічуючи шлях телевізором. Ця країна, як ніяка інша, гідна кращого. І чому б не помріяти про те, що це найкраще принесе величезний сом?», – продовжив блогер.


Один з лідерів російської опозиції Константін Боровой вирішив прокоментувати нові російські санкції проти Заходу. Тепер у Росії діє норма, за якою банки зобов’язані повідомляти до Росфінмоніторингу про всі операції представників 41 країни-резидента.

«Попередні антисанкціі безумовно завдали шкоди економіці Росії. Меншої, ніж могла б статися, завдяки традиційному російському захворюванню, названому «необов'язковістю виконання» – митниця розсудливо часто ігнорувала очевидну дурість. Банківські антисанкціі будуть виконані точно і повністю. Навіть, незважаючи на те, що банківська система при цьому буде знищена», – написав Боровой.


Щодо проблем жорсткої централізації влади у Москві міркує журналіст Євгєнія Кульгіна у блозі «Поки не прокинеться Мсоква».

За її словами, у Москві про російське Зауралля думають, що там тигри ходять по вулицях, а дехто навіть не уявляє, що на переїзд між Хабаровском та Сахаліном треба витратити один день.

«З іншого боку, фраза «чекаємо, коли прокинеться Москва» знайома тут майже всім: коли у нас 16:00, робочий день у столиці тільки починається. Саме в Москві потрібно оформлювати багато документів, погоджувати бізнес-проекти, «Москва» «погоджує бюджет», «рекламні кампанії», привозить топ-менеджерів і вирішує, як регіон далі розвиватиметься», – продовжує Кульгіна.

За її словами, на місцеву владу, яка часто керує тимчасово, а буває й повертається до Москви для суду над ними через кримінальні справи, на Далекому Сході не розраховують.

«Образливо удвічі: величезний регіон не може нічого зробити, «поки не прокинеться Москва», а та, прокинувшись, часом не знає, з ким має справу», – завершує Кульгіна.


Окрім того, у соцмережах набирає популярності #чотамухохлов, присвячений занадто великому бажанню росіян підміняти власне життя стеженням за сусідами.