Росію непокоїть видобуток сланцевого газу в Україні

17 Січня 2014, 10:02

У повідомленні прес-служби Мінприроди РФ йдеться про те, що російське відомство направило в міністерство екології та природних ресурсів України лист з аналізом екологічних ризиків при здійсненні проектів видобутку сланцевого газу в прикордонних з Росією районах, а також з проханням провести двосторонню робочу зустріч з цього питання.

За даними, наявними в розпорядженні Мінприроди РФ, видобуток сланцевого газу на Україну, найімовірніше, буде здійснюватися за допомогою технології гідророзриву пласта (ГРП), який широко використовується у США.

У російському відомстві заявили, що даний метод передбачає буріння горизонтальної свердловини в межах пласта сланцевого комплексу на глибині від 500 м до 3 тис. м із застосуванням високотоксичного хімічного розчину.

«При цьому половина розчину (зворотний приплив) після застосування ГРП повертається на поверхню землі разом з газом і вимагає технологічно складної дорогої утилізації або поховання, а інша залишається в надрах, фактично утворюючи полігон підземного поховання рідких токсичних промислових відходів», – зазначається у повідомленні відомства.

Мніприроди РФ додає, що при застосуванні методу гідророзриву пласта існують передумови забруднення поверхневих і підземних вод, що використовуються населенням Росії для питних і господарських потреб.

Крім того, геолого-гідрогеологічні умови на ділянках надр в радіусі 15-20 км від запланованих до розробки родовищ не дозволяють виділити пласти-колектори для розміщення забруднених вод зворотного припливу, що також збільшує ризик негативного впливу на навколишнє середовище.

Як повідомлялося раніше, прем'єр Микола Азаров в інтерв’ю виданню The Wall Street Journal заявив, Україна збільшить видобуток природного газу до 25% в наступні три роки.

Україна в 2012 році провела три конкурси на укладення УРП: щодо Юзівської (Харківська та Донецька обл.), Олеської (Львівська та Івано-Франківська обл.) і Скіфської ділянок.

Переможцями конкурсу на розробку Олеської ділянки стала американська Chevron, Юзівської – англо-голландська Shell, Скіфської – консорціум на чолі з американською ExxonMobil (40% , оператор), Shell (35%), австрійської OMV в особі румунської "дочки" Petrom (15% ) і НАК "Надра України" (10%).

Позначки: