НОВИНИ

Азаров упевнений, що до 2015 року Україна збільшить видобуток газу на 25%

Україна збільшить видобуток природного газу до 25% в наступні три роки. Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров в інтерв’ю виданню The Wall Street Journal.

«Україна споживає десь 60 млрд кубометрів  газу в рік, дві треті якого імпортуються з Росії», - зазначає видання.  Видання також зазначає, що Україна протягом місяців намагається переглянути газовий контракт з Росією. «Багато разів переговори здавались закінченими, проте кожного разу  з'явилася причина, за якою  Російська сторона відкладала вирішення питання», - цитує Азарова WSJ.

За словами Азарова, дві нові бурові установки в шелфі Чорного моря допоможуть збільшити видобуток від 3 до 5 кубометрів газу  до 2015 року. Окрім того, зі слів Азарова, розробки родовищ сланцевого  газу збільшать uгазовий запас України.  За словами урядовців,  на нових установках планується  видобувати від 5 до 15 млн кубічних метрів газу в рік до 2020 року.

Як повідомлялось, переможцями конкурсу по укладанню угоди про розділ продукції на видобуток газу на Олесській та Юзовській площах стали компанії Сhevron і Shell відповідно. Як писало  видання The Washington Post: Нова угода України з західними компаніями щодо видобутку сланцевого газу можуть дати країні новий стимул для лібералізації та відштовхнути її від авторитаризму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.