«Росія не подає жодного сигналу, що вона готова нас вислухати», – заявляє посол Франції в ООН Жерар Аро.
«Якщо справа дійде до відокремлення Криму Росією, то це принесе велику небезапеку, а ми хочемо уникнути найгіршого сценарію», – додає представник Франції, що напередодні у Нью-Йорку разом із 14 іншими країнами-членами Ради Безпеки ООН провели за зачиненими дверима вже п’яте засідання щодо кризи в Україні з огляду на наближення референдуму, організованого самопроголошеною владою АРК.
Жерар Аро додав, що на консультаціях, скликаних на вимогу України, посол Російської Федерації в ООН Віталій Чуркін повторював, що Москва «усвідомлює свою історичну відповідальність».
Британський посол при ООН Марк Лайал Ґрант зауважив, що представник України Юрій Сергєєв наголошував, що референдум, запланований на ці вихідні, – незаконний.
«І з цією позицією згідна більшість країн-членів Ради безпеки ООН», – додав представник Великої Британії.
На сьогодні Рада безпеки ООН не зуміла визначитися з єдиною позицією щодо української кризи. Москва, яка є її постійним членом, має в ній право вето.
Як повідомлялось, 10 березня Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав міжнародне співтовариство допомогти знизити напругу в Україні і знайти спосіб політичного врегулювання кризи.
Нагадаємо, що 3 березня під час проведення екстреного засідання Ради безпеки ООН, що скликалося з ініціативи Росії, представник РФ в ООН Віталій Чуркін зачитав заяву Януковича, в якій той попросив президента Російської Федерації Владіміра Путіна застосувати збройні сили Росії на території України. Проте більш вагомих аргументів представник Росії навести не спромігся, але лякав всіх "Бєндєрой і Шушкєвічєм".