«У квітні ми плануємо перевірки низки українських підприємств, що постачають продукцію до Росії, в зв'язку з цим департамент ветеринарного продовольчого нагляду Білорусі звернувся з проханням перевірити низку підприємств-постачальників в Білорусі», – повідомили в Россільгоспнагляді.
Йдеться, зокрема, про ТОВ «Данон-Дніпро», ЗАТ «Лакталіс-Миколаїв», фірми «Прометей», ЗАТ «Галичина», Житомирський маслозавод, Миргородський маслосироробний завод, Білоцерківський молочний комбінат, ТОВ «Дружба народів» і «ОНИСС» (виробництво м'ясної продукції) та інші.
Спочатку інспекція мала відбутися в лютому цього року, але у зв'язку з реорганізацією ветеринарної служби України її перенесли на квітень. Більш точні терміни будуть узгоджені пізніше.
«Це звичайна, планова перевірка», – зазначили в Россільгоспнагляді.
Передбачається, що з урахуванням прохання білоруської сторони перевірять близько 20 підприємств. Серед них будуть і ті, які вже постачають свою продукцію до Митного союзу, і ті, у яких це поки що в планах.
«Ми ще запитаємо і у казахстанських колег, може у них теж є які-небудь конкретні пропозиції з інспектування», – заявили в Россільгоспнагляді.
Нагадаємо, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Оніщєнко заявив, що фахівці Росспоживнагляду в понеділок, 19 березня, не поїдуть на Україну для інспекції підприємств, які збираються поставляти сир в РФ. Він зазначив, що це зумовлено тим, що параметри інспекції не були узгоджені, причому, з вини України.
Росспоживнагляд на початку лютого почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення до РФ сирів трьох українських виробників – ПП «Прометей» (Чернігівська область), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська область) і ТОВ «Гадячсир» (Полтавська область).
27 лютого Росспоживнагляд розширив список українських підприємств до семи, яким заборонено поставки сиру на російський ринок. До списку раніше заборонених додали Баштанський і Лозівський сирзаводи, «Бель Шостка України» та Хмельницьку маслосирбазу.
Як відомо, президент Віктор Янукович підписав закон, яким урегулюється застосування зовнішньоекономічних заходів у відповідь на дискримінацію або недружню діяльність з боку іноземних держав, митних союзів або економічних об'єднань.