НОВИНИ

Оніщєнко має нові претензії до українського сиру

У Росспоживнагляді не виключають, що список українських підприємств, яким заборонені поставки сиру на ринок Росії, буде збільшений.

«Швидше за все, буде розширене тлумачення постачальників на російський ринок на предмет небажаності їх поставок на територію нашої країни», - заявив керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Оніщєнко.

Він сказав, що українська сторона не сильно прагне вирішити сирну проблему.

«Те, що відбувається у взаєминах, можна характеризувати як демонстрацію активності, але ніяк не бажання якнайшвидшого вирішення питання», - заявив він.

Оніщєнко повідомив, що Росспоживнагляд не задоволений якістю документів, які надійшли від українських підприємств, які виробляють сир.

За його словами, пакет документів був значним за обсягом, але не відповідав національним і міжнародним нормам.

«Ми відклали розгляд цих документів, чекаючи офіційних документів від компетентних органів України відповідно до встановленого порядку», - повідомив керівник Росспоживнагляду.

«Зате ми бачимо посилення вербальної активності, приймаються якісь закони, сенс яких, судячи з коментарів, носить войовничо неконструктивний характер. Звучать коментарі лідерів деяких політичних утворень цієї країни (України – Ред.). На нашу думку, мета цього - внести в ледве налагоджений технічний формат наведення порядку перешкоди і повністю загальмувати цей процес», - сказав Оніщєнко.

«Ми спостерігаємо демонстрацію активності, коли лідери окремих політичних партій України з цієї складної проблеми дають коментарі на рівні автослюсаря, що підтверджується їх словниковим запасом», - сказав він.

Нагадаємо, раніше Оніщєнко заявив, що не бачить серйозних перешкод для вирішення української «сирної проблеми».

Російська санітарна служба вже найближчим часом готова направити інспекцію на українські підприємства для контролю якості виробництва сиру, сказав Оніщєнко.

Як відомо, раніше повідомлялося про трьох українських виробниках, чиї сири заборонені до ввезення в РФ. Потім цей список був розширений.

Оніщєнко пояснив, що претензії до українського сиру пов'язані з тим, що він не відповідає російському техрегламенту на молоко і молочну продукцію.

Між тим 23 лютого голова Верховної ради України Володимир Литвин заявив, що українські виробники сирів повинні провести міжнародну експертизу якості своєї продукції.

23 лютого Верховна Рада України законодавчо врегулювала можливість реагування на дискримінаційні дії з боку іноземних держав по відношенню до українських товарів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.