Про це говорить джерело газети «Комерсант-Україна» у департаменті нафтової, газової й нафтопереробної промисловості Міненерго.
«Москва наполягає, щоб консорціум був винятково російсько-українським і вимагає законодавчих гарантій закріплення такого статусу», – розповів співрозмовник видання.
«Ми ж хочемо, щоб у майбутньому третина консорціуму була продана європейській компанії. По 16,5% акцій мають продати засновники консорціуму – Україна й Росія», – додав він.
Однак, за даними джерела, не вдається домовитися й про механізм вибору партнера.
«У якості його ми хочемо бачити, скажімо, Shell або Exxon/Mobil, а не сателітів «Газпрому» в особі Rurhgas», – сказав співрозмовник газети.
Водночас, голова Shell в Україні Грехем Тайлі сказав, що за його інформацією, компанії такої пропозиції зроблено не було.
Але прогрес у переговорах із Росією є, запевняє співрозмовник газети. За його словами, на останніх зустрічах «Газпром» почав погоджуватися на участь у консорціумі європейського партнера, але не на умовах України.
«Спочатку вони запропонували продати європейцям лише 20%, потім намагалися різними способами закріпити свою головну роль в об'єднанні. Таке враження, що «Газпром», розуміючи наскільки важке положення України й наскільки нам невигідна чинна ціна газу, вичавлює з переговорів усе можливе», – говорить співрозмовник видання.
Джерело у «Газпромі» у понеділок підтвердило: «Зараз ідеться про те, у якому форматі буде створений консорціум».
Нагадаємо, 14 грудня уповноважений кабінету міністрів України по співпраці з РФ, країнами СНД і ЕврАзЕС Валерій Мунтіян заявив, що Україна дійсно обговорює на газових переговорах з Росією варіант створення двох спільних підприємств на базі Нафтогазу, одне з яких отримало б контроль над магістральною газотранспортною системою (ГТС), друге – над внутрішніми українськими газорозподільними мережами.
Як відомо, 20 грудня в Москві прем'єр-міністр Микола Азаров і російський прем'єр Володимир Путін проведуть переговори про перегляд газових угод.