НОВИНИ

У Азарова підтвердили, що пропонують Росії СП на базі української ГТС в обмін на дешевий газ

Україна дійсно обговорює на газових переговорах з Росією варіант створення двох спільних підприємств на базі Нафтогазу, підтвердив в середу РИА Новости уповноважений кабінету міністрів України по співпраці з РФ, країнами СНД і ЕврАзЕС Валерій Мунтіян.

В той же час він додав, що вважає цей варіант не кращим для України.

«Моя особиста точка зору - я б шукав інші шляхи, у тому числі інтеграційні, але систему я б не віддавав. Це все одно, що віддати палець», - сказав заступник міністра.

Нагадаємо, що цього тижня в ЗМІ з'явилася неофіційна інформація, що в ході переговорів, на яких Україна намагається добитися зниження ціни на російський газ, що імпортується, обговорюється варіант створення двох СП «Газпрому» і «Нафтогазу», одне з яких отримало б контроль над магістральною газотранспортною системою (ГТС), друге - над внутрішніми українськими газорозподільними мережами.

Як відомо, 14 грудня перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв заявив, що уряд подасть у Верховну Раду проект держбюджету на 2012 рік з ціною імпортного газу $416 за 1 тис. куб. м.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.