НОВИНИ

Янукович запропонував Росії та ЄС створити спільний газотранспортний консорціум

Україна підтверджує свою пропозицію Росії і Європейському Союзу брати участь у газотранспортному консорціумі. Про це заявив президент Віктор Янукович у ході прес-конференції за підсумками XV саміту Україна - ЄС.

"Ми сьогодні пропонуємо й Росії, і Європі створити спільний газотранспортний консорціум і взяти на себе це зобов'язання - прокачування гарантованих обсягів газу для збереження в належному стані цієї унікальної газотранспортної системи", - заявив президент.

Янукович підкреслив, що українська ГТС має потребу в модернізації, і Україна хоче почути відповідь від Росії: чи згодні вони з такою пропозицією.

Нагадаємо, Янукович розраховує на участь європейців у модернізації газотранспортної системи України.

Європейський комісар з питань розширення Європейського Союзу і європейської політики сусідства Штефан Фюле вказує на важливість забезпечення справедливої й ринкової ціни на газ для України.

19 липня Україна самостійно почала модернізацію ГТС, приступивши до реконструкції магістрального газопроводу "Уренгой - Помари - Ужгород".

Європейський банк реконструкції й розвитку і Європейський інвестиційний банк заявили, що готові вести співробітництво з НАКом у модернізації системи.

У вересні комісар Єврокомісії з енергетичних питань Гюнтер Оттінгер спрогнозував, що після модернізації ГТС Україна залишиться найбільшим транзитером російського газу в Європу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.