Росія погрожує згорнути спільні проекти з Україною в авіабудуванні

22 Серпня 2013, 10:09

Він заявив, що «українська сторона дуже туго йде на угоду з передачі нам згоди на модернізацію окремих агрегатів» Ан-124. «Але ми чекати більше не будемо і скористаємося світовим досвідом», – додав Рогозін.

За його словами, переговори йдуть складно. «Приїжджав з Києва віце-прем'єр Бойко, я з ним довго розмовляв на цю тему… Толкова людина, але зрушити дискусію з мертвої точки поки важко. З іншого боку, я їх не розумію, тому що якщо вони не приймуть рішення зараз, то потім ми просто змушені будемо локалізувати у себе все виробництво. І відмовимося від їхніх послуг повністю. З ким вони будуть працювати? З китайцями? Китайцям продавати? Китай теж у цьому плані далеко просунувся. Навіщо їм Україна? Я щиро переживаю за долю нашої промислової кооперації з Україною», – сказав Рогозін.

Також він має сумніви у потребі розвитку проекту виробництва літака АН-70, оскільки «за своїми технічними характеристиками він прямий конкурент Іл-476».

«Розумієте, в чому справа, літак-то (Ан-70 – Ред.) віртуальний. Ось всі кажуть, от у нього унікальний обдув крила, він злітає з короткої смуги, з ґрунту… Але ось це ми бачили тільки на папері. За своїми технічними характеристиками він практично прямий конкурент Іл-496», – зазначив Рогозін.

«Задам питання: навіщо нам багато тем та до того ж з половинчастими серіями? Чи потрібно нам проводити на власному підприємстві, припустимо, 50 ІЛ-476 і 50 Ан-70? Ми зацікавлені у великих серіях, в серйозній завантаженні наших підприємств і в їх спеціалізації, щоб кожен завод не перетворювався у натуральне господарство», – зазначив він.

За словами Рогозіна, «нести такі великі накладні витрати при невисокій продуктивності праці неможливо».

«Тому рішення треба приймати. Воно буде прийнято, я думаю, найближчим часом. Я переконаний прихильник необхідності розміщення всього критично важливого виробництва на нашій власній території. Ми не маємо права залежати від кого б то не було. А Україні, її політичному класу давно пора визначитися, з ким вони. З НАТО? З Росією? Пора вже припинити, як та берізка з пісні, «гнутися і хитатися». Ризикну припустити, що майбутнє української індустрії є тільки виключно на шляху глибокої кооперації з Росією», – заявив Рогозін.