Росія не поспішає робити прогнози щодо стосунків з новим грузинським урядом

Акценти
3 Листопада 2012, 19:49

 "Ми, зрозуміло, звертаємо увагу на заяви Тбілісі про прагнення до нормалізації відносин з Росією і на відповідні кадрові призначення, однак очікуємо від нового грузинського уряду перш за все конкретних практичних кроків", – відзначив офіційний представник МЗС РФ.

Він також заявив, що недоречно робити прогнози щодо майбутньої роботи Абашидзе, однак відзначив, що " він добре знайомий з Росією", адже певний час працював послом.

Прем'єр-міністр Грузії, оголошуючи про рішення ввести нову посаду, заявив, що треба зуміти налагодити відносини з "великим сусідом" – Росією. Іванішвілі нагадав, що історія відносин між двома країнами дуже велика, вони довгий час жили разом в Радянському Союзі, дружили і після цього. "Ми повинні врегулювати наші відносини і перевести їх у нову якість", – заявив Іванішвілі.

Сам Абашидзе після призначення назвав введення цієї посади показником готовності уряду Грузії створити з Росією новий, незалежний канал відносин.

Абашидзе, який закінчив Московський інститут іноземних мов, працював дипломатом ще в радянський період. У 1993-2000 роках був послом Грузії в країнах Бенілюксу, ЄС і НАТО. У 2000 році став заступником голови МЗС Грузії. У тому ж році був призначений послом Грузії в Росії і був на цій посаді посаду до 2004 року. В останні роки входив до складу делегації Грузинської православної церкви зі взаємин з Російською православною церквою.

Нагадаємо, новий міністр закордонних справ Грузії Майя Панджикідзе повторила 26 жовтня позицію нового уряду країни, що відновлення дипломатичних відносин із Москвою неможливе, доки Росія визнає сепаратистські регіони Абхазію і Південну Осетію за «незалежні держави» і окупує своїми військами ці 20%території Грузії.

В даний час при посольствах Швейцарії в Москві і Тбілісі працюють секції інтересів Грузії та Росії.

Вони були створені для виконання консульських функцій після того, як в 2008 році Грузія розірвала дипломатичні відносини з РФ через конфлікт із  Абхазією і Південною Осетією.

Позначки:
90