НОВИНИ

Грузія підтвердила, що не відновить дипвідносини з Росією за умов окупації

Новий міністр закордонних справ Грузії Майя Панджикідзе повторила 26 жовтня позицію нового уряду країни, що відновлення дипломатичних відносин із Москвою неможливе, доки Росія визнає сепаратистські регіони Абхазію і Південну Осетію за «незалежні держави» і окупує своїми військами ці 20%території Грузії.

Водночас, сказала вона, і без відновлення дипломатичних відносин діалог із Росією можливий, як це було й за попереднього уряду Грузії.

Панджикідзе також вкотре наголосила, що зовнішньополітичні пріоритети Грузії порівняно з часами попереднього уряду не змінюються.

За її словами, до них належать інтеграція Грузії в ЄС і НАТО, посилення й поглиблення стратегічного партнерства країни зі США, добрі відносини з сусідами і прагнення почати діалог із Росією – чи прямий, чи за посередництва міжнародної спільноти.

Голова нового уряду Грузії Бідзіна Іванішвілі теж не раз заявляв про незмінність європейського і євроатлантичного курсу його країни, але обіцяв водночас поліпшити відносини з Росією, практично перервані від часу війни Росії проти Грузії 2008 року й подальшого визнання Москвою самопроголошеної «незалежності» абхазьких і південноосетинських сепаратистів.

Нагадаємо, парламент Грузії на пленарному засіданні 25 жовтня затвердив новий кабінет міністрів на чолі з прем'єр-міністром країни Бідзіною Іванішвілі, лідером коаліції "Грузинська мрія", що перемогла на парламентських виборах.

Раніше Бідзіна Іванішвілі підтвердив, що Грузія продовжить зближення  з НАТО і ЄС.

Чотири роки тому відбувся грузино-осетинський конфлікт. Згодом спеціальна комісія ЄС визнала, що Грузія не була агресором у конфлікті із Абхазією та Південною Осетією 2008 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.