Росія не буде направляти свою делегацію на сесію Парламентської Асамблеї Ради Європи в січня. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
"Росія не присилатиме свою делегацію в ПАРЄ цього року. Попри всі зусилля Аграмонтів (Педро Аграмунт, екс-президент ПАРЄ – Ред.) і Янгланда (Турбйорн Ягланд, генсека РЄ – Ред.) повернути росіян без будь-яких передумов, серед членів ПАРЄ не знайшлося критичної маси любителів Кремля, згодних на таке порушення фундаментальних принципів РЄ", – заявила перший віце-спікер.
За її словами, на січневій сесії ПАРЄ планують ухвалити дві важливі резолюції, зокрема, про гуманітарну ситуацію на Донбасі.
Заяву Геращенко також підтвердив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.
"Зусилля генсека Ради Європи Ягланда виявилися марними, адже більшість делегатів й надалі не готові приймати РФ без санкцій через анексію Криму і війну на Донбасі", – повідомив він.
Водночас Ар'єв наголосив, що прихильники РФ будуть продовжувати спроби повернути російську делегацію в ПАРЄ.
"Новий президент ПАРЄ італійський соціаліст Ніколетті (Мікеле Ніколетт – Ред.) хоч і не так як його попередник Аграмонт, але все одно прагне мати росіян в Асамблеї. Для цього, за підтримки проросійського лоббі в Раді Європи, будуть намагатися змінити регламент ПАРЄ аби прибрати звідти можливість запровадження санкцій проти національних делегацій", – зазначив він.
Крім того, повідомляється, що Росія повністю вичерпала свій Резервний фонд у грудні 2017 року.
"Анексований Крим і війна на Донбасі , утримання нових колоній і армії, санкції США і ЄС, твердо прив'язані до виконання Росією мінських угод, дорого обходяться "браттям". Путін рано чи пізно змушений буде заплатити за свою авантюру", – наголосила Геращенко.
Як повідомлялося 26 листопада, Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що в організації розглядають питання про скасування санкцій проти Російської Федерації. За його словами, таке рішення допускають через побоювання про те, що РФ може вийти з організації, що може стати ударом захисту прав людини в світі.
Додамо, що Педро Аграмунт у березні відвідав Сирію разом з делегацією російських депутатів. Російська делегація в ПАРЄ перебуває під санкціями, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Низка делегацій ПАРЄ, серед яких і українська, висловили обурення з приводу цього візиту Аграмунта в Сирію.
Недовіру чинному президентові висловили чотири з п'яти політичних груп ПАРЄ. Після критики на свою адресу Аграмунт вибачився за поїздку.
6 жовтня Аграмунт добровільно подав у відставку.