НОВИНИ

У ПАРЄ вирішили обговорити питання щодо повернення РФ - документ

Прихильники зняття з Росії санкцій пропонують ухвалити відповідне рішення задля "синхронізації представленості РФ у двох статутних органах Ради Європи".

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи створили спеціальну групу, яка займеться питанням представлення РФ у статутних органах Ради Європи, тобто повернення представників Росії до складу Асамблеї. Про це йдеться у документі про створення ad-hoc комітета "з питання ролі та місії Парламентської асамблеї", який був схвалений 15 грудня на засіданні Бюро в Парижі, пише Європейська правда.

За інформацією видання, у документі, фактично, йдеться про відновлення повноважень делегації Росії у ПАРЄ.

Прихильники зняття з РФ санкцій пропонують ухвалити це рішення задля "синхронізації представленості РФ у двох статутних органах Ради Європи". Новостворена група має вивчити таку можливість.

"Спеціальна група Бюро матиме два завдання. По-перше підготувати бачення, як гармонізувати правила регулювання участі та репрезентації держав-членів в обох статутних органах, при цьому зберігаючи повну повагу незалежності двох органів. По-друге, підготувати бачення щодо ролі та місії Парламентської Асамблеї як статутного органу Ради Європи та пан-європейського форуму для міжпарламентського діалогу, метою якого є вплив на всіх держав-членів", - йдеться в документі.

Видання зазначає, документ свідчить, що у текст рішення було внесено правку, яка суттєво змінила його на користь України.

Як повідомляється, з початку пропонувалося, що новостворена група має підготувати "пропозиції" щодо синхронізації органів, тобто проект рішення, який буде винесений на голосування в ПАРЄ.

За підсумками дискусії Бюро асамблеї вирішило, що результатом роботи нового органу має стати звіт, який не є проектом документа і не може бути напряму винесений на голосування Асамблеї.

До спеціальної групи увійдуть президент Асамблеї, голови політичних груп, голови національних делегацій та голови комітетів.

Згідно із текстом, спеціальна група має представити свій звіт на розгляд Бюро ПАРЄ найпізніше під час засідання в грудні 2018 року.

Нагадаємо, делегати ПАРЄ від 19 країн членів Ради Європи підписали жорстку декларацію «Захистити цінності Ради Європи і авторитет» щодо спроб повернути РФ в Асамблею без виконання Росією резолюцій ПАРЄ.

Як повідомлялося, 21 листопада постійний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи отримав запит на проведення незапланованих дебатів щодо зняття санкцій з РФ та відновлення їх участі у роботі асамблеї. 23 листопада Ар’єв  заявив, що більшість в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) проти безумовного повернення делегації росіян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.