НОВИНИ

У Раді Європи розглядають можливість зняття санкцій з Росії

За словами генерального секретаря РЄ, таке рішення допускають через побоювання про те, що РФ може вийти з організації, що може стати ударом захисту прав людини в світі.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що в організації розглядають питання про скасування санкцій проти Російської Федерації. Про це він сказав в інтерв'ю Financial Times.

За його словами, таке рішення допускають через побоювання про те, що Росія в зв'язку з обмеженнями може вийти з цієї організації, що може стати ударом захисту прав людини в світі.

"Ніхто не хоче давати сигнал, що ми приймаємо анексію Криму. Справа не в підриві цієї принципової позиції", - уточнив Ягланд.

Він зазначив, що представники Ради Європи повинні "в перспективі мати на увазі мандат" організації, який передбачає "захист прав людини в Росії, в Криму і де б то не було на континенті".

"Було б дуже-дуже погано, якби Росія покинула [РЄ], <...> тому що конвенція (про права людини 1949 року) і (Європейський) суд так важливі для російських громадян", - пояснив Ягланд.

На його думку, "це буде і негативна подія для Європи".

"У нас буде Європа без Росії. Це буде великим кроком назад для Європи", - переконаний керівник РЄ.

Як повідомлялося, у жовтні Парламентська асамблея Ради Європи затвердила рішення про зняття політичних санкцій із Росії. Конкретний механізм втілення нових положень може бути розроблений керівними органами ПАРЄ у найближчі місяці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.