На пленарній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі 24 червня, будуть голосувати за резолюцію, яка не тільки відкриє шлях до одностороннього повернення російської делегації до ПАРЄ, а і дозволить деяким російським депутатам обійти санкції ЄС.
Про це заявив литовський депутат Емануеліс Зінгеріс на своїй сторінці у Facebook.
"Виявилося, що 4 з 18 членів нової російської делегації (Ігор Лебедєв, Леонід Калашников, Світлана Сергеєва та Леонід Слуцький) підпадають під персональні санкції ЄС щодо агресії Росії проти України – заборона на вʼїзд до ЄС (не стосується міжнародних організацій). Очевидно, що Росія намагається використовувати ПАРЄ, щоб обійти ці персональні санкції ЄС", – написав депутат.
Зокрема, Зінгеріс нагадав, що Росія не виконала жодної резолюції ПАРЄ щодо ситуації в Україні, не дотримується Мінських угод і продовжує агресивну поведінку щодо України.
Крім того, він додав, що українських моряків, захоплених у Керченській протоці, продовжують утримувати у в'язниці. В Донецьку і Луганську відбувається незаконна "паспортизація", де російські паспорти видаються жителям Східної України за спрощеною процедурою.
"Тому дуже важливо, щоб члени ПАРЄ залишалися принциповими і не підтримували резолюцію, яка дозволила б російській делегації повернутися до ПАРЄ. В іншому випадку це не тільки підірвало б авторитет цієї організації, але й стало б додатковим аргументом для того, щоб Росія прагнула скасувати санкції ЄС", – зауважив депутат.
Як повідомлялось, Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Рада Європи не має забувати про порушення з боку Росії, але виступає за повернення російської делегації до Парламентської асамблеї.
Нагадаємо, 3 червня Регламентний комітет ПАРЄ схвалив проект резолюції, яка може ускладнити накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань.
30 травня українські делегати в ПАРЄ, громадські активісти, правозахисники і журналісти закликали громадян Європи не допустити повернення Росії до організації без виконання нею своїх зобов’язань у РЄ, включаючи припинення агресії проти України та деокупацію Криму.
Раніше президент ПАРЄ закликала депутатів відкрити шлях до повернення РФ до асамблеї.
Як відомо, Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.
У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.