НОВИНИ

Меркель заявила, що хоче повернути Росію до ПАРЄ

Водночас канцлер Німеччини зазначила, що Рада Європи не має забувати про порушення з боку РФ.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Рада Європи не має забувати про порушення з боку Росії, але виступає за повернення російської делегації до Парламентської асамблеї. Про це повідомляє "Європейська правда".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час прес-конференції у Берліні після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

 

За її словами, Берлін докладає зусиль для повернення делегації РФ до роботи ПАРЄ і розраховує, що найближчим часом матиме успіх у цьому.

 

"Ми мали різні спроби і підходимо до завершення процесу", - зазначила Меркель.

 

"Треба шукати і знайти якийсь шлях для повернення Росії,, але водночас треба знайти якийсь шлях для того, щоби вони виконали зобов’язання", - наголосила вона, додавши, що у Німеччини не викликає сумніву незаконність дій Росії.

 

Нагадаємо, 3 червня Регламентний комітет ПАРЄ схвалив проект резолюції, яка може ускладнити накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань.

 

30 травня українські делегати в ПАРЄ, громадські активісти, правозахисники і журналісти закликали громадян Європи не допустити повернення Росії до організації без виконання нею своїх зобов’язань у РЄ, включаючи припинення агресії проти України та деокупацію Криму.

 

Раніше президент ПАРЄ закликала депутатів відкрити шлях до повернення РФ до асамблеї.

 

Як відомо,  Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.

 

У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.

 

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до Асамблеї, попри несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.