«Регіонали» впевнені, що Янукович постійно сприяє верховенству права

21 Жовтня 2011, 15:41

«Україна є європейською країною. Я вірю, що з часом ми будемо членом Європейського Союзу. Адже європейський вибір України закріплено не тільки в Конституції, а й у Законі «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики». Брюссель залишається стратегічним партнером України, і це питання не підлягає перегляду. Але це не означає, що ми відмовляємося від партнерства з Росією. Було б неправильно протиставляти нашу взаємодію з ЄС ставленням з РФ», – зауважив Вечерко.

За його словами, реалізуючи європейську стратегію, влада робить усе, щоб норми європейського права поступово ставали і нормами українського законодавства.

«Сьогодні ми просимо деяких європейських політиків проявити принциповість в питанні незалежності українського правосуддя. Адже вимагати від президента України та парламентаріїв втрутитися в судовий процес і вплинути на вердикт у справі колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко – це вимагати порушити прописані в нашій Конституції принципи поділу влади на судову, виконавчу і законодавчу», – пояснив «регіонал».

За його словами, ультиматуми багатьох зарубіжних політиків зводяться до двох питань: відпустити Тимошенко і дати їй можливість обиратися. Але при цьому вони не можуть сказати: як такі вимоги співвідносяться з необхідністю зберегти незалежність суду.

Вечерко переконаний, що «подібні вимоги йдуть у розріз з дотриманням принципів верховенства права та незалежності судів. Опозиційність до влади не повинна служити прикриттям і способом відходу від відповідальності за вчинені протиправні дії».

«Ми визнаємо існуюче недосконалість нашої судової системи. У ній часто мають місце корупція і заангажованість. У зв'язку з чим до вироками судів є багато питань у наших громадян і правозахисних організацій. Але якщо інші гілки влади будуть втручатися в судову систему, причому вибірково, від цього вона не стане краще. Звільнення від відповідальності одного екс-чиновника не забезпечить всім громадянам належного рівня судового захисту», – підкреслив народний депутатю

На його переконання, існуючі сьогодні проблеми судової системи не виправдовують вимог про винесення політично мотивованого рішення. Навпаки, нинішній стан справ в судах вимагає проведення неупередженої і комплексної судової реформи.

«Майже два роки перебування нашої команди при владі продемонстрували прагнення реформувати українську систему правосуддя з тим, щоб в країні встановилося верховенство Конституції і законів. Зроблено перші кроки по прозорому і неупередженому відбору суддів, яких призначають на посади суддів вперше. І цей крок був позитивно сприйнятий нашими європейськими партнерами. Але його результат стане помітним через деякий час», – пояснив Вечерко.

Як повідомлялось, на думку заступника генерального директора Центру Разумкова Валерія Чалого, для  більшості з тих, хто сьогодні має в Україні реальну владу, європейський напрям – це слова, які вони абсолютно не сприймають внутрішньо і десь інтуїтивно навіть побоюються, адже це означає прозорість, конкуренцію, верховенство права – зовсім інші стандарти, які стають на заваді корупції, протизаконного тиску на опонентів, формування поліцейської держави, привласнення бюджетних коштів тощо.

Сенатори США Джон Маккейн та Джо Ліберман вважають вирок екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко антирекордом у погіршенні стану демократії та верховенства права.

Президент Європарламенту Єжи Бузек  закликав Верховну Раду якомога швидше переглянути Кримінальний кодекс і висловив серйозні сумніви щодо справедливості, незалежності та прозорості судового процесу над Тимошенко. 

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд засудив Тимошенко  до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки. Окрім того,  суд зобов’язав екс-прем'єра відшкодувати збитки, завдані НАК "Нафтогаз" в повному обсязі, а саме – 1,5 мільярди гривень.

Читайте також: Чи відповідає вердикт щодо Юлії Тимошенко європейським стандартам?