Регіонали хочуть встановити “добросовісну конкуренцію” між імпортерами та вітчизняними виробниками ліків

3 Липня 2013, 19:47

У законопроекті передбачено зміни до Податкового кодексу щодо зменшення вартості лікарських засобів для населення.

"Аналіз існуючих податкових пільг свідчить про необхідність їх оптимізації та скорочення. Зокрема, звільнення від сплати ПДВ лікарських засобів та виробів медичного призначення. Зазначена пільга є соціально чутливою і в останні роки стала об’єктом для спекуляцій з боку недобросовісних платників податків", – йдеться у пояснювальній записці.

В обґрунтуванні необхідності прийняття закону сказано, що на внутрішньому ринку країни ліки дешевшими не стали, а разом з тим, деякі імпортери ліків отримували надприбутки при їх реалізації в Україні.

"Прийняття зазначених змін збільшить надходження до державного бюджету майже на 2,5 млрд гривень щорічно, створить умови для добросовісної конкуренції, у тому числі поставить у рівні умови імпортерів та вітчизняних виробників ліків", – зазначили автори документу.

Нагадаємо, з 1 березня по 1 грудня 2013 року в Україні діє заявний принцип для отримання документів на право ввезення імпортних препаратів в Україну.

Громадські активісти зауважують, що цей закон є лобістським і "покликаний збагатити чиновників за рахунок хабарів на додатковому ліцензуванні".