Регіонал пояснив формулу “диктатури меншості”

14 Квітня 2013, 16:36

"Консенсус, на жаль, в нинішній досить гострій конфронтаційній установці, думаю, важко досягнути, – зауважив "регіонал". – Мова має йти не про консенсус, а про компроміс. Компроміс – це взаємні поступки. І взаємні поступки мають привести до якогось прогресивного результату".

Зарубінський наголосив, що вимоги опозиції не зрозумілі, бо за законом, якщо законопроект не набирає достатньої кількості голосів при голосуванні у Верховній Раді, то він просто знімається.

"У Конституції зазначено, що рішення приймається, коли є 226 голосів. Коли 226 депутатів проголосувало – рішення приймається. Якщо немає 226, то ніде не сказано, що можна примушувати інших голосувати за те, як хочу голосувати я. Є дуже проста формула: ставиться на порядок денний те, чи інше питання, за нього голосують 226 людей і більше, і тоді воно вважається прийнятим. Якщо ж не проголосовано це питання – воно вважається відхиленим і Верховна Рада переходить до розгляду іншого питання", – – підкреслив Зарубінський.

Натомість те, що зараз намагається робити опозиція, на його думку, – це "диктатура меншості".

"Інші всі формі – це вже нагадує диктатуру меншості. Якщо я пропоную якийсь законопроект і за це голосують 150 депутатів, то я маю з цим змиритися. Бо інших форм голосування немає. У парламентах всього світу рішення приймається тільки тоді, коли за нього голосують. Якщо за нього не вистачає голосів, то воно не приймається. І все. Це має стати аксіомою. Бо інакше люди можуть не давати Верховній Раді працювати", – підкреслив нардеп.

Зарубінський додав: "Блокування Ради опозицією не пов'язане з конкретними питаннями. Мені не хотілося б, щоби відбувався постійний шантаж і ультиматуми, бо сила дії дорівнює силі протидії. І сила протидії іноді буває сильніше, ніж сила дії. Тому ця прив'язка до конкретних питань є неправильною".

"Протягом останніх місяців ми бачили, що коли реалізується одне питання, весь час намагається поставити інше питання як причина для того, щоби продукувати хаос у парламенті. Від цього треба відійти. У мене рецепт один: маєш можливість зібрати за своє питання 226 голосів – не має питань. Не маєш 226 голосів – переходимо до інших питань", – підкреслив "регіонал".

Нагадаємо, 4 квітня депутати від фракції ПР, КПУ та частина позафракційних провели "виїзне засідання" Верховної Ради у приміщенні комітетів ВР на вулиці Банковій.

За інформацією опозиції і джерел у Партії регіонів, у засіданні «чорної» Ради брали участь не 240, а 168 депутатів.

Депутати проголосували за 22 закони – деякі з них були прийняті в першому читанні, деякі – в остаточній редакції.

В опозиції вимагають переголосування у сесійній залі ВР прийнятий більшістю законів. У ПР з цим не погоджуються.

Спікер парламенту Володимир Рибак запевняє, що підпише всі закони, які були ухвалені на виїзному засіданні ВР 4 квітня, і направить їх на підпис президенту. Раніше Рибак підписав чотири законопроекти, прийняті під час засідання депутатів більшості у приміщенні комітетів ВР на вулиці Банковій. Президент Віктор Янукович, в свою чергу, заявив, що підпише проголосовані закони після висновків експертів.