Рефат Чубаров заявив, що кримські татари не братимуть участь у виборах президента РФ в Криму

12 Березня 2018, 15:18

Кримські татари попри тиск та прямі погрози з боку російських окупантів не братимуть участь у незаконних виборах 18 березня 2018 року, що проводитимуться російськими окупантами у анексованому Криму. Про це у себе на сторінці у Facebook повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

 

"Кримські татари демонструють вірність принципам міжнародного права і непохитність своєї позиції в оцінках російської окупації Криму, проявляють солідарність з усіма кримськими політв'язнями, висловлюють єднання з сім'ями убитих і насильно викрадених співвітчизників. Отже, кримські татари не прийматимуть участі у незаконних виборах 18 березня 2018 року, що проводитимуться російськими окупантами в тимчасово окупованому Криму", – написав Чубаров.

 

У повідомленні голова Меджлісу відзначає тиск, якому зараз піддаються кримські татари.

 

"Меджліс кримськотатарського народу відмічає безпрецедентний тиск і прямі погрози на адресу кримських татар з боку російських окупантів і місцевих колаборантів з метою примусити їх до участі в незаконних виборах", – пише Рефат Чубаров.

 

Зокрема він згадує про шантаж духовних осіб, вчителів, лікарів, бізнесменів, співробітників комунальних підприємств і організацій, студентів, спортсменів та пенсіонерів.

 

"Відчуваючи неминучість покарань за вчинені та здійснювані ними міжнародні злочини проти України та проти кримськотатарського народу, Путін і його оточення намагаються втягнути в здійснювані ними злочини якомога велику кількість мирних громадян – жителів Криму", – зауважив голова Меджлісу.

 

До того повідомлялося про те, що У Криму окупанти примушують школярів малювати агітаційні малюнки. Дітям запропонували привести своїх батьків на вибори і сфотографуватися на тлі малюнків.

 

Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту Міністерству закордонних справ Росії, в якій наголосило на неприпустимості проведення виборів на території окупованого Криму.

 

Нагадаємо, Європейський Союз не визнає "виборів" президента РФ у окупованому Криму. Про це заявила високий представник Європейського союзу із закордонних справ та безпекової політики Федеріка Моґеріні на спільній конференції з президентом України Петром Порошенком у понеділок, 12 березня.