За це рішення проголосували 289 із 385 народних депутатів України, зареєстрованих в сесійній залі.
Відповідно до постанови, Кабінет міністрів у четвертому кварталі 2011 року має поінформувати Верховну Раду про стан виконання рекомендацій парламентських слухань.
В рекомендаціях зазначається, що європейська інтеграція визначається одним з головних зовнішньополітичних пріоритетів нашої держави, і основним першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів та підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Водночас зазначається, що підтримка розвитку торговельно-економічного, науково-технічного та інвестиційного співробітництва України з іноземними державами на взаємовигідній основі також відноситься до засадничих принципів зовнішньої політики України.
«Це є міцним підґрунтям для розбудови взаємодії з новоутвореним Митним союзом Білорусі, Казахстану та Росії як на багатосторонній, так і на двосторонній взаємовигідній основі» – сказано в рекомендаціях.
Згідно з документом, Верховній Раді рекомендовано активізувати діяльність щодо прийняття законів, спрямованих на адаптацію законодавства України з законодавством ЄС та нормами і принципами СОТ; запровадити механізм парламентського контролю, що унеможливить прийняття законодавчих актів, які за предметом правового регулювання відносяться до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства ЄС та норм і принципів СОТ і не відповідають вимогам європейського права.
Кабінету міністрів рекомендовано продовжити активну роботу щодо створення Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, а також щодо укладення та подальшої імплементації нового Договору про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД на принципах і умовах Світової організації торгівлі з неухильним забезпеченням національних інтересів України
Як зазначив заступник голови Верховної Ради Микола Томенко, коментуючи дану постанову, ВР таким чином поставила крапку в дискусії про вступ України до Митного союзу
Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що Україна може взяти участь у Митному союзі в рамках Єдиного економічного простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном, у форматі «3+1». Також стало відомо, що Росія готова на значні компенсації.
Крім того, участь України в Митному союзі за формулою «3+1» російська сторона розуміє як повноцінну участь української в цьому об’єднанні.
Понад те, на переговорах зі своїм українським колегою Миколою Азаровим прем'єр-міністр РФ Владімір Путін заявив, що не бачить великих проблем для України від вступу у Митний союз.
Українська влада неодноразово заявляла, що Україна не вступатиме у Митний союз. Зокрема, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко наголошував, що Україна не може бути членом Митного союзу і одночасно утворювати зону вільної торгівлі з Європейським союзом.