НОВИНИ

Газпром обіцяє Україні мільярди за Митний союз

Україна при вступі в митний союз Росії, Білорусії і Казахстану могла б заощадити тільки на газі 8 мільярдів доларів в рік. Про це заявив заступник голови Газпрому Валерій Голубєв на форумі "ПЕК Росії в XXI столітті".

"Україна при рівні споживання в 40 мільярдів кубометрів газу могла б виграти 8 мільярдів доларів в рік", - сказав він. 

Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що  Україна може взяти участь у митному союзі в рамках Єдиного економічного простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном, у форматі "3+1".

Раніше  Янукович припускав вступ України в митний союз у рамках ЄЕП при дотриманні всіх необхідних внутрішньодержавних процедур.

При цьому європейський комісар з розширення Європейського Союзу й політики сусідства Штефан Фюле вважає несумісним створення зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом, до чого прагне Україна, і участь української держави в митному союзі в рамках ЄЕП.

Нагадаємо також, що найближчим часом очікується візит прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна в Україну. За інформацією ЗМІ, під час візиту Путін переконуватиме Київ в необхідності вступу в Митний союз Росії, Білорусії і Казахстану, замість зони вільної торгівлі з ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.