НОВИНИ

Формулу Януковича Росія розуміє як повноцінну участь України у Митному союзі

Участь України в Митному союзі за формулою «3+1» російська сторона розуміє як повноцінну участь української сторони в Митному союзі. Про це заявив відповідальний секретар комісії Митного союзу Сергій Глазьєв під час відео-мосту Москва - Київ - Астана, присвяченого темі «Митний союз і запуск ЄЕП: перспективи та ризики», у вівторок, 12 квітня.

«Формула «3 +1» (участі України в Митному союзі – Ред.) в нашому розумінні має реальний сенс лише як прямуповноцінну участь України у всіх наших процесах економічної інтеграції», - зазначиввін.

За словами Глазьєва, підключення України до єдиної митної території «автоматично»дасть загальне поліпшення торгівлі для українських підприємств, які дозволять збалансувати поставку товарів і перехід на взаємну торгівлю без стягування мит.

За словами відповідального секретаря комісії Митного союзу,тільки відмова або нестягування експортного мита на нафту дасть Україні більше $3 млрд.Він також зазначив, що обговорюється можливість переходу на вигідні для обох сторінціни на газ: «це ще приблизно $3 млрд». За оцінками експертів, експорт українських товарів зросте від $5 млрд до $9 млрд.

Він також спростував думку про те, що участь у Митному союзі суперечить участі країни у Світовій організації торгівлі.За його словами, такадумку «схожана лукавство».

«Всесвітня торгова організація визнає Митний союз, СОТ не заважає створювати Митні союзи, для Киргизії і України участь у Митному союзі - це спосіб, у тому числі, виправити ті грубі промахи, які були допущені при вступі до СОТ ціною здачі цілого ряду позицій, ціною оголення своговнутрішнього ринку», - додав Глазьєв.

Він також підкреслив, що відношення між членами Митного союзу будуються на рівноправних, рівноцінних і взаємовигідних відносинах, як із СОТ, так і з ЄС.

«Якщо держави-члени СОТ, приєднаються до Митного союзу, нам доведеться вести переговори з партнерами по СОТ Це загальнопоширених практика», - відзначив Глазьєв.

Він також підкреслив, що мова в даному випадку буде йти про компенсації, що і необхідно зробити для вирівнювання балансу торговельних інтересів під часприєднаннянової держави до Митного союзу.Як підкреслив Глазьєв, ці компенсації будуть носити характер взаємних поступок «і жодним чином не йдеться про гроші».

Після закінчення відео-мосту директор інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковськийзазначив, «якщо в України є ідея зберегти ринки і там і там (ринок з ЄС та ринок з країнами СНД – Авт.), то, я думаю, що такий підхід трансформації наших двосторонніх угод вільної торгівлі в таку багатосторонню угоду - з одного боку, Митний союз, з іншого боку, України - це абсолютно нормально, а далі будемо дивитися».

У той же час він підкреслив, що вступ до Митного союзу- це не тільки і не стільки техніка, а й гроші: «це питання політичного вибору».

«Ми будемо вступати в організацію, куди ми будемо передавати частину свого суверенітету і в цій частині ми повинні бути впевнені, що така колективна організація дійсно принесе нам відповідну вигоду. Те ж саме стосується і Євросоюзу. Ми чудово розуміємо, що якщо ми вступаємо в ЄС- це теж передача частини суверенітету», - зазначив експерт.

Бураковський також підкреслив, що йому б дуже не хотілося, щоб розмови про Митний союз перейшли на ті рейки, як під час обговорення питань харківських угод, коли «ми отримали певні економічні висновки, але з іншого боку, ми поступилися певними політичними принципами».

Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що Україна може взяти участь у митному союзі в рамках Єдиного економічного простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном, у форматі "3+1". Також стало відомо, що Росія готова на дуже значні компенсації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.