Рада прийняла за основу закон про нацбезпеку

5 Квітня 2018, 12:22

У четвер, 5 квітня, Верховна Рада прийняла за основу проект закону 8068/П про національну безпеку України. Відповідне рішення підтримали 265 народних депутатів.

 

Зазначається, що секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова виступив з доповіддю про важливість прийняття даного проекту постанови.

 

Зокрема, цим законом визначаються національні інтереси України та загрози національній безпеці, розмежовуються повноваження органів державної влади щодо управління сектором безпеки та оборони, створюється основа для інтеграції політики та процедур органів державної влади та визначається система командування Збройними cилами України.

 

Раніше секретар Комітету Верховної Ради з питань безпеки і оборони, народний депутат від фракції "Блоку Петра Порошенко" Іван Вінник заявив, що проект закону "Про національну безпеку" до першого читання було доповнено декількома  поправками у частині про боротьбу з корупцією та фінансової безпеки держави. 

 

Нагадаємо, 4 квітня Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони ухвалив постанову, яка надає можливість розглянути законопроект президента України про національну безпеку. Правку про правовий статус СБУ та здійснення парламентського контролю над правоохоронними органами зі спеціальними повноваженнями під стенограму буде вносити доповідач від імені голови держави як суб’єкта законодавчої ініціативи під час засідання.

 

Як повідомлялося, що 21 березня комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони не зміг провести засідання, на якому планувалось розглянути президентський законопроект про нацбезпеку через відсутність кворуму.

 

Напередодні у комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони заявили про суттєві зміни у президентському законопроекті про нацбезпеку №8068.

 

Раніше президент України Петро Порошенко  вніс до Верховної Ради законопроект про національну безпеку.

 

Відповідний документ визначає фундаментальними національними інтересами України є інтеграція в європейський політичний, економічний, безпековий, правовий простір, набуття членства в Європейському Союзі та в НАТО.