Алла Лазарева власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

Рада Європи готується оголосити Тимошенко політичним в’язнем

23 Січня 2013, 19:11

Під час зустрічей із західними політиками Євгенія Тимошенко пояснила, що, на її думку, існує очевидна загроза, що із конкурентних міркувань нинішня влада постарається за будь-яку ціну засудити Юлію Тимошенко до довічного ув’язнення.

«Моя мама – сильна людина. Але її намагаються виснажити та фізично знищити», – зазначила Євгенія Тимошенко.

Турбйорн Яґланд, дізнавшись, що Тимошенко по суті позбавляють права на адвокатський захист та людську підтримку, зазначив, що сподівається порадитися з іншими колегами з міжнародних структур, щоби скоординувати дії на підтримку Юлії Володимирівни.

Він також висловив припущення, що на наступній сесії Тимошенко, можливо, буде визнано політичним в’язнем на рівні Ради Європи.

Голова ПАРЄ Жан-Клод Міньйон повідомив, що давно подав запит, щоби відвідати в ув’язненні Юлію Тимошенко, але досі не має дат можливого візиту від української влади.

Євгенія Тимошенко в розмові з кореспондентом Тиждень.ua пояснила, що схоже «маму намагаються повільно вбити».

«Перед від’їздом я декілька годин провела у лікарні, домагаючись побачення з нею. Мені так і не дозволили побачення, я лише змогла поговорити з мамою телефоном», – розповіла донька Тимошенко.

Вона також повідомила, що члени Комітету з запобігання тортурам, які в грудні відвідували Україну та бачили умови, в яких утримується колишній прем’єр, пообіцяли детально викласти побачене у звіті, який нададуть українському урядові в березні.

У розмові з Тиждень.ua один з депутатів-народників зазначив, що, якщо нічого не зміниться на краще, наступної сесії фракція домагатиметься офіційного статусу політичного в’язня для Юлії Тимошенко.

Як повідомлялося, раніше глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський повідомив, що під час саміту Україна-ЄС, запланованого на 25 лютого у Брюсселі, буде обговорено питання щодо екс-прем’єра Юлії Тимошенко та інших справ вибіркового правосуддя в Україні.

Нагадаємо, 18 січня Генеральна прокуратура заявила, що завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена  Щербаня у 1996 році. Тимошенко було «вручено підозру» в організації цього злочину.

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що нові обвинувачення буде неважко спростувати в міжнародних судах.

102