НОВИНИ

Справу Тимошенко обговорять на саміті Україна-ЄС

Під час саміту Україна-ЄС, запланованого на 25 лютого у Брюсселі, буде обговорено питання щодо екс-прем’єра Юлії Тимошенко та інших справ вибіркового правосуддя в Україні. Про це повідомив глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський.

«Саміт Україна-ЄС, який пройде 25 лютого – це звичайний елемент в діалозі Євросоюзу з іншими країнами. Він не призначений спеціально для того, щоб обговорювати питання, які стосуються Юлії Тимошенко та інших справ вибіркового правосуддя. Однак це питання буде обговорюватися на саміті, тому що без вирішення проблеми вибіркового правосуддя неможливо просунутися вперед у відносинах між Україною та ЄС», – сказав він.

Посол нагадав, що про цю проблему неодноразово вже говорили представники різних інституцій ЄС і називали вирішення питань, пов’язаних із вибірковим правосуддям, однією із передумов для подальшого розвитку відносин між Україною та ЄС.

За його словами, ЄС сподівається, що спостережна місія Європейського парламенту, до якої входять колишній президент ЄП Пет Кокс і екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський, зможе посприяти вирішенню цієї проблеми.

«Ми дуже сподіваємося, що разом українська та європейська сторони зможуть вирішити це питання. Головний месидж, який буде зроблено під час саміту Україна-ЄС, що європейський інструментарій – це найкращий спосіб для використання потенціалу країни», – наголосив Томбінський.

Як раніше повідомлялося, порядок денний майбутнього саміту Україна-ЄС буде предметом обговорення на засіданні постійних представників країн ЄС 24 січня.

Нагадаємо, 18 січня Генеральна прокуратура заявила, що завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена  Щербаня у 1996 році. Тимошенко було «вручено підозру» в організації цього злочину.

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що нові обвинуваченнябуде неважко спростувати в міжнародних судах

Читайте також: Довічне для Тимошенко: нюанси звинувачень і розгубленість опозиції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.