НОВИНИ

Тимошенко переконана, що доведе непричетність до вбивства Щербаня у міжнародних судах

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що обвинувачення проти неї щодо замовлення убивства народного депутата Євгена Щербаня буде неважко спростувати в міжнародних судах. Про це йдеться в її зверненні, оприлюдненому 22 січня.

«Таку відверту неправду буде неважко спростувати в міжнародних судах. Саме в міжнародних, бо ціну судам, прокурорам, слідчим в Україні всі добре знають, і не варто про це говорити зайвий раз», - заявляє Тимошенко, вкотре ствердивши, що не має ніякого відношення до трагічного вбивства Євгена Щербаня в 1996 році.

На її думку, це вбивство здійснене в межах «міжусобних кримінальних розборок в Донецькій області в 90-х роках».

«Сьогодні Віктор Янукович вирішив свої злочини, скоєні в 90-х роках, перекласти на мене – свого головного політичного опонента - та спробувати залишити мене у в`язниці пожиттєво, а може, спробувати позбавити мене у своїй в`язниці життя, як він це робив в 90-х», - заявила Тимошенко, додавши, що Євген Щербань був одним з трьох власників корпорації ІСД, власність якої  перейшла Віктору Януковичу та Рінату Ахметову.  

«Гучні обвинувачення є агонією, істерикою Януковича, який знає, що всі попередні кримінальні справи проти мене розвалилися, виявилися порожнім політичним брудом, і йому в найближчий час, після рішення Європейського суду з прав людини, доведеться випускати мене на свободу»,  - заявила Тимошенко .

Вона також вкотре ствердила, що корпорація ЄЕСУ не отримувала фінансових державних гарантій від України.

Читайте також повний текст звернення Юлія Тимошенко: Янукович вирішив перекласти на мене свої злочини, скоєні в 90-х роках

Нагадаємо, 18 січня генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що Генпрокуратура завершила розслідування кримінальної справи про вбивство народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році, а Тимошенко вручене повідомлення про підозру її в організації навмисного вбивства з корисливих мотивів разом з екс-прем'єром Павлом Лазаренком.

Пізніше прес-служба Генпрокуратури опублікувала відео від 18 січня, на якому зафіксовано вручення Тимошенко "повідомлення про підозру" у справі про вбивство Щербаня.

Справа про вбивство Щербаня і кримінальна справа про розкрадання бюджетних коштів для виплати боргів ЄЕСУ перед Мінооброни РФ об'єднані в одне провадження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.