Рада ЄС оприлюднила оновлений список офшорів

5 Грудня 2017, 17:24

Євросоюз оприлюднив оновлений список 17 країн та територій, законодавства яких дозволяють ухилятися іноземцям від сплати податків. Відповідне рішення ухвалила Рада ЄС.

«Метою є забезпечення належного урядування на світовому рівні для максимізації зусиль із запобігання оборудок й ухилення від оподаткування», – заявили в ЄС.

Мова йде про країни та території, де податкові юрисдикції не співпрацюють з ЄС у питанні оподаткування.

Це, зокрема, 17 країн та територій: Американське Самоа, Бахрейн, Барбадос, Гренада, Гуам, Республіка Корея, Макао, Маршалові острови, Монголія, Намібія, Палау, Панама, Сент-Люсія, Самоа, Тринідад і Тобаго, а також Туніс, Об’єднані Арабські Емірати.

Читайте також: Не тільки політики. У "райському" скандалі з офшорами засвітилася низка зірок шоу-бізнесу та кіноіндустрії

Нагадаємо, 5 листопада журналісти Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань виклали у мережу результати вивчення 13,4 мільйонів документів, які, зокрема, містять компромат на посадовців найвищого рівня в усьому світі. Новий витік даних, який журналісти за масштабами порівнюють з «Панамськими документами», назвали "Райськими документами" або "документами райських островів" ("Paradise Papers"), оскільки в досліджених документах йдеться про офшорні фірми, зареєстровані на Бермудських і Кайманових островах.