Так Кремль розмістив заявки на підготовку аналітичних доповідей за трьома темами: "Реформа місцевого самоврядування як фактор регіонального розвитку в Україні", "Профспілкові організації України як фактор соціально-економічного розвитку держави", а також "Можливий економічний ефект від приєднання держав ближнього зарубіжжя до Митного союзу і Єдиного економічного простору ".
Максимальна ціна за цими трьома лотами становить 1,45 мільйона рублів.
Як зазначено у конкурсній документації, мета доповіді про місцеве самоврядування – це аналіз наслідків реформи місцевого самоврядування в Україні з точки зору перспектив розвитку відносин центру, регіонів і муніципалітетів.
Згідно з документами, це необхідно для вдосконалення підходів до визначення перспективних напрямків розширення гуманітарної співпраці суб'єктів Російської Федерації з регіонами України.
У доповіді про профспілкові організації, Кремль цікавить визначення форм участі українських профспілкових організацій у реалізації міжнародних гуманітарних та правозахисних проектів у контексті вирішення завдання з розвитку інститутів "народної дипломатії" на пострадянському просторі.
"Мета – аналіз ступеня і форм впливу профспілкових організацій на розвиток соціально-економічних і політичних процесів в Україні", – сказано в документі.
Метою третьої доповіді щодо Митного союзу є отримання рекомендацій у контексті інтеграційних процесів на євразійському просторі.
"Мета – аналіз економічних переваг і втрат через приєднання держав ближнього зарубіжжя до Митного союзу і Єдиного економічного простору, визначення економічних чинників активізації інтеграційних процесів на Євразійському просторі для кожної держави регіону", – сказано в документі.
У доповіді має бути оцінка поточної економічної ситуації у державах ближнього зарубіжжя і ймовірний економічний ефект від їх приєднання до МС і ЄЕП.
Також має бути аналіз діючої в державах найближчого зарубіжжя нормативно-правової бази, що стосується взаємодії з МС і ЄЕП.
Мають бути проаналізовані можливі проблеми, ризики і витрати для держав ближнього зарубіжжя в разі їх приєднання до МС і ЄЕП або використання ними окремих інтеграційних інструментів і запропонувати шляхи їх подолання.
У доповіді має бути прогноз сценаріїв економічного розвитку держав ближнього зарубіжжя в разі їх приєднання до МС і ЄЕП, повинні бути прораховані ефекти в соціальній сфері від приєднання держав ближнього зарубіжжя до МС і ЄЕП.
Також переможець тендеру повинен "підготувати висновки та практичні рекомендації з вироблення підходів до процесів взаємодії Росії з державами ближнього зарубіжжя по лінії МС і ЄЕП на поточний період".
Терміни виконання робіт – листопад 2013.
Нагадаємо, раніше Федерація роботодавців України заявила, що Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала імпорт товарів з України. За інформацією Федерації, митна служба Росії включила до списку ризикованих експортерів всі українські підприємства, що постачають свою продукцію у РФ. Втрати України від таких дій російської сторони, за оцінками ФРУ, можуть досягти до $2-$2,5 млрд тільки в другому півріччі поточного року.
16 серпня запрацювала робоча група з опрацювання проблемних питань українсько-російського торговельно-економічного співробітництва.
Читайте також: Світ про торгову війну Росії: політичний тиск, особиста мотивація Путіна та блокування асоціації з ЄС.