НОВИНИ

Присяжнюк вже придумав схему відновлення експорту цукерок Roshen у Росію

Україна готова надати російській стороні всі можливості для жорсткого моніторингу кожної партії продукції української компанії Roshen у разі відновлення поставок на російський ринок. Про це на брифінгу в Кабінеті міністрів повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

«Наше прохання буде таким, щоб наступного тижня робоча група з Росії зробила моніторинг та інспекцію наших підприємств, і паралельно з цим ми готові дозволити під жорстким моніторингом кожної партії експорт продукції на ринок Росії», - сказав Присяжнюк.

Раніше він заявляв, що українська урядова делегація планує у п'ятницю, 16 серпня, провести в Москві переговори з російськими колегами щодо ситуації з постачанням продукції Roshen до РФ.

За словами Присяжнюка, Україна розраховує почути від представників Росії причини заборони імпорту продукції Roshen.

Як повідомлялось, 12 серпня керівник Росспоживнагляду Гєннадiй Оніщєнко не виключив  повернення продукції Roshen на російський ринок, «якщо дотримуватимуться всi вимоги, якщо буде вибудувано систему».

За тиждень до цього Оніщєнко запевняв, що у понад 90% досліджених зразків кондитерських виробів Roshen не відповідають «нормативним вимогам».

Нагадаємо, 29 липня російська санітарна служба ввела заборону на постачання до РФ продукції компанії Roshen через виявлені порушення після експертизи. Зокрема у відомстві заявили, що у молочному шоколаді Roshen виявлено бензопірен.

Втім кілька країн, які імпортують солодощі Roshen, після проведеної перевірки, заявили, що не мають претензій до продукції компанії.

На думку експертів, у забороні на постачання до РФ продукції компанії Roshen є елемент російської політики проти України. За словами експертів, такі різносортові «наїзди» мають на меті спонукати до сильнішої інтеграції України з Росією – насамперед шляхом вступу України до Митного cоюзу.

Читайте також: Чотири країни фактично підтвердили, що якість українських цукерок визначають у "кремлівській лабораторії"