“Слідчі Генпрокуратури відновили хронологію цих подій, які передували в ситуації, чітко встановлена кількість і дислокація співробітників “Беркуту” і ВВ, а також рух людей на Майдані”, – сказав Пшонка.
При цьому журналістам продемонстрували схему відновлення подій на Євромайдані 30 листопада.
Коментуючи хронологію подій вночі 30 листопада, Пшонка зазначив, що тоді на Майдані перебували близько 500 осіб, з яких 30-40 – не встановлені люди в масках. За словами Пшонки, приблизно о 4-й годині ранку працівники міліції попередили людей про необхідність звільнити Майдан для підготовки його до новорічних свят, однак мітингувальники не відреагували, а люди, які прикривали свої обличчя масками, почали себе агресивно поводитись по відношенню до працівників “Беркуту”, які були з Києва, Луганщини, Чернігівщини та Криму. В подальшому агресивна поведінка цих людей вилилась у сутичку з міліцією, в бік якої полетіли пляшки, каміння, металеві труби, і саме тоді “Беркут” почав більш активно йти на громадян, стверджує генпрокурор.
“Тут, власне, почалося те, що, на наш погляд, “Беркут” застосував більше сили, чим це було потрібно… Ми знаємо, що в тій мірі сила не повинна була застосовуватись і не дала б той результат, який ми зараз маємо – що сам та ніч стала збуджувачем для громадян і призвела до численних порушень громадського порядку (пізніше)”, – зазначив Пшонка.
Раніше генеральний прокурор Віктор Пшонка повідомив, що до розгону мирного Євромайдану в ніч на 30 листопада причетні заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович, голова КМДА Олександр Попов, начальник Київської міліції Володимир Коряк та його заступник з громадської безпеки Петро Федчук. Їм вручено повідомлення про підозру у перевищенні службових повноважень.
Згодом стало відомо, що Віктор Янукович звільнив Попова та Сівковича із займаних посад.
Нагадаємо, 13 грудня МВС направило до Генпрокуратури попередні результати перевірки дій правоохоронців на Майдані Незалежності у Києві в ніч на 30 листопада. В попередніх висновках вказано, що «є підстави стверджувати, що з боку посадових осіб головного управління МВС в місті Києві, відповідальних за організацію охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, та окремих працівників міліції мали місце порушення чинного законодавства та низки відомчих нормативних актів».