НОВИНИ

У Захарченка визнали, що при розгоні Євромайдану "в окремих випадках перевищили міру"

МВС направило до Генпрокуратури попередні результати перевірки дій правоохоронців на Майдані Незалежності у Києві в ніч на 30 листопада. Про це повідомляє міністерство.

Вказано, що за час роботи спеціальної комісії, створеної для проведення службового розслідування дій працівників міліції під час подій на Майдані Незалежності 30 листопада, «було вивчено великий масив інформації, в тому числі тієї, яка була оприлюднена в ЗМІ, було опитано як керівництво київської міліції, так і правоохоронців, що безпосередньо несли службу з охорони громадського порядку на Майдані в ту ніч».

Комісія попередньо встановила, що в окремих випадках правоохоронці перевищили міру застосування спецзаходів.

««Попередньо встановлено, що застосування заходів фізичного впливу та спеціальних засобів стосовно громадян окремими працівниками міліції здійснювалося, виходячи з оцінки ситуації, що склалася. Це відбувалося в умовах вчинення деякими учасниками акції протиправних дій у вигляді активного опору, кидання в працівників спецпідрозділу небезпечних для життя та здоров’я предметів та розпилювання речовини невстановленої дії. В окремих випадках застосування заходів фізичного впливу та спеціальних засобів перевищувало міру, необхідну для виконання покладених на працівників міліції обов'язків і не зводилась до мінімуму можливості завдання шкоди здоров’ю правопорушників», - йдеться в повідомленні.

Окрім того вказано, що згідно з попередніми висновками, «є підстави стверджувати, що з боку посадових осіб головного управління МВС в місті Києві, відповідальних за організацію охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, та окремих працівників міліції мали місце порушення чинного законодавства та  низки відомчих нормативних актів».

В той же час вказано, що остаточна правова оцінка буде дана Генпрокуратурою, яка здійснює досудове розслідування щодо розгону Майдану.

«Проте є ще низка питань, які потрібують більш ретельного вивчення,  тому проведення  службового розслідування продовжується. Попередній висновок за результатами службового розслідування направлений до Генеральної прокуратури», - повідомили в міліції.

Нагадаємо, 30 листопада близько 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві. У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.

Після розгону Євромайдану 32 активістів затримали, кілька десятків поранено, семеро - госпіталізували з відділку міліції

Прем'єр зазначив, що ні йому, ні президенту не повідомляли про плани розігнати мітингувальників 30 листопада.

Президент Віктор Янукович під час круглого столу 13 грудня заявив, що безпосереднє відношення до прийняття рішення про розгін студентського мітингу в ніч на 30 листопада на Майдані Незалежності мали троє осіб. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.