Провладні депутати збираються дерибанити бюджетні 2,6 млрд у телефонному режимі

11 Липня 2013, 12:16

Вчора на засідання комітету з'явилися лише 9 з 37 членів комітетів: шість представляли опозицію, а три – Партію регіонів і Компартію. Для визнання засідання легітимним необхідно 20 осіб,  пише «Коммерсант-Украина».

В опозиції не виключають, що тепер представники Партії регіонів у комітеті спробують ще раз скликати комітет або прийняти рішення дистанційно.

Голова підкомітету з питань місцевих бюджетів Костянтин Павлов (Партія регіонів) визнає, що депутати погодять рішення про перерозподіл 2,6 млрд грн дистанційно, і це абсолютно легітимно, оскільки так вирішила більшість комітету. "Чим раніше почнеться фінансування об'єктів, тим більше шансів освоїти гроші до кінця року", – пояснює Павлов.

Як відомо, ще 19 червня члени комітету вирішили погоджувати перерозподіл видатків бюджету, надання кредитів у рамках бюджетних програм, збільшення видатків розвитку, розподіл субвенцій за допомогою листа-узгодження, тобто дистанційно.

Опозиція вважає таку процедуру ухвалення рішень незаконною. "Ця процедура незаконна, і така форма прийняття рішення нівелює суть парламентаризму. Може, для економії бюджетних коштів і закони в Раді будемо приймати так само", – іронізує свободівець Андрій Іллєнко.

Як розповів екс-глава бюджетного комітету в парламенті VI скликання Валерій Баранов, практика дистанційного узгодження застосовувалася і раніше, хоча регламентний комітет не давав чітких оцінок її законності.

"У комітеті відповідали заплутано, і це давало нам можливість погоджувати рішення по телефону. Проте у вересні ми все одно голосували в комітеті", – уточнює депутат.

В опозиції визнають, що протидіяти такому ухваленню рішень вони не можуть. "Інструментів впливу мало, залишається сподіватися на те, що, коли влада зміниться, депутатів притягнуть до відповідальності за перевищення службових повноважень", – говорить член комітету Олег Медуниця ("Батьківщина").

Нагадаємо, порядок денний засідання комітету містив три питання з перерозподілу видатків держбюджету. Відповідні рішення, які Кабінет міністрів зобов'язаний узгодити з бюджетним комітетом, були прийняті на засіданні уряду 3 липня. Розпорядження N472, 481 і постанова N459 передбачають перерозподіл 2,65 млрд грн. Заощаджені на обслуговуванні державного боргу 2,14 млрд грн підуть на дві мети: 348 млн грн отримають місцеві бюджети у вигляді субвенції (найбільше направлять до Запорізької та Донецької області – 40 млн грн і 38,3 млн грн відповідно), а 1,79 млрд грн витратять на капітальні видатки.

Невелика частина коштів буде спрямована на будівництво лікувально-діагностичного комплексу "Охматдит" (50 млн грн). Решта коштів витратять на інші цілі – наприклад, Мінрегіонбуду виділять гроші на реконструкцію в Києві розв'язки на Поштовій площі (50 млн грн), будівництво ділянки метрополітену від "Виставкового центру" до Одеської площі (50 млн грн), реконструкцію доріг (60 млн грн). На реконструкцію центру "Артек" витратять 40 млн грн, а 29,9 млн грн – "на реконструкцію системи водопостачання з впровадженням сучасних технологій очищення води в місті Слов'янську". По одномандатному виборчому округу N47, розташованому в місті Слов'янськ, до парламенту пройшов син прем'єр-міністра Олексій Азаров.

Ще 70 млн грн буде спрямовано на "поліпшення умов утримання термінального комплексу аеропорту" Бориспіль". Йдеться про реконструкцію залу офіційних делегацій в терміналі С. Два інших рішення уряду містять перерозподіл на користь СБУ та Міндоходов коштів, які мали піти на будівництво житла в Києві та пропускних пунктів на кордоні. Крім того, серед статей витрат – встановлення пам'ятника жертвам Голодомору у Вашингтоні і святкування 200-річчя народження Тараса Шевченка.