Прокурор Донський: У справі про розкрадання 69 млн грн в ГПУ засудили п’ятьох осіб

5 Серпня 2016, 09:25

Старший прокурор ГПУ Олексій Донський розповів у інтерв'ю журналу "Український тиждень" про судові процеси у справі про розкрадання на суму 69 млн грн під час будівництва та ремонтних робіт у будівлях ГПУ, у причетності до яких підозрюють екс-генпрокурора Віктора Пшонку.

"На сьогодні п’ятеро засуджені за злочини. Ці особи забезпечили можливість викрадення згаданих вище коштів. Щодо чотирьох із них вироки вступили в силу. Ще один адвокати Пшонки оскаржують в апеляції. Також вони намагаються оскаржити в касаційному порядку два вироки, які вже набрали законної сили. Йдеться про вироки щодо осіб, які співпрацювали зі слідством, визнали свою провину та активно викривають інших співучасників злочинів. Тому немає нічого дивного в тому, що ці вироки не влаштовують саме адвокатів Пшонки", – зазначив Донський.

За його словами, під вартою на сьогодні перебувають двоє осіб, зокрема Борис Крук (син нардепа від «Батьківщини» та Партії регіонів Юрія Крука).

Читайте також: Суд заарештував колекцію Пшонки, передану в Національний художній музей

"Щодо двох підозрюваних також обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Проте наше кримінальне процесуальне законодавство, а також суди часом дуже гуманні до осіб, які обґрунтовано підозрюються в особливо тяжких корупційних злочинах. Так, законодавство вимагає під час обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою за такі злочини обов’язково встановлювати як альтернативу заставу. У підсумку в нас ключовою фігурою у всій схемі є начальник одного з одеських відділень банку, без якого викрадення 69 млн грн взагалі не відбулося б і який забезпечив зняття викрадених Пшонкою коштів за документами на підставних осіб, котрі нього зберігалися. До обрання запобіжного заходу він ухилявся від виконання процесуальних обов’язків: не з’являвся в Києві нібито через відсутність грошей на транспорт. А зараз перебуває на волі: суд визначив йому як альтернативу арешту заставу в розмірі 97 тис. грн. Це найменша сума з можливих. Хоча сторона обвинувачення вимагала 5 млн грн застави. Але ні слідчий суддя районного суду, ні Апеляційний суд нас не почули, і той, у кого «не було» 400 грн, щоб приїхати на допит, одразу ж «знайшов» 97 тис. грн, щоб не сидіти в СІЗО", – розповів прокурор.

Дивіться також: Маєток Пшонки. Золотий несмак генерального прокурора

Він уточнив, що згодом суд ще раз проявив гуманність до цього банкіра, який категорично не співпрацює зі слідством, і зняв із нього обов’язок не покидати населений пункт, у якому він постійно проживає: тепер він може вільно пересуватися країною.

"Ще одна підозрювана — співорганізатор і бухгалтер конвертаційного центру. За її участю привласнювалися та переводилися в готівку кошти за підробленими документами. Їй Апеляційний суд зменшив розмір застави з 5 млн грн до 1 млн грн, який за неї сплатили, тож вона теж вийшла на волю. Варто зазначити, що в цієї групи «конвертаторів» епізод із допомогою у викраденні Пшонкою 69 млн грн не перший. За даними слідства, вони займалися протиправною діяльністю щонайменше 15 років. Ми знайшли чимало кримінальних проваджень, пов’язаних із тяжкими економічними злочинами. Зокрема, із легалізацією доходів, отриманих злочинним шляхом. Ідеться про десятки мільйонів гривень. Проте в усіх цих провадженнях у певний момент розслідування так чи інакше блокували. Скажімо, «випадково» одне з проваджень зупинилося в момент, коли згадані 69 млн грн активно «конвертували» в готівку. Звісно, це лише збіг", – додав Донський

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень"

Автор:
Тиждень