НОВИНИ

Суд заарештував колекцію Пшонки, передану в Національний художній музей

З метою відшкодування збитків, завданих екс-генпрокурором, прокуратура заявила позови на суму 40 млн грн.

Суд за клопотанням слідчого Генпрокуратури наклав арешт на речі екс-генпрокурора Віктора Пшонки, що передані у Національний художній музей України. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 21 червня.

У клопотанні зазначено, що Віктор Пшонка є підозрюваним у кримінальних правопорушеннях. З метою відшкодування цієї шкоди прокуратурою заявлено позови на суму 40 млн грн.

У березні 2014 року на до Національного Художнього музею передано цінності, виявлені у будинку Пшонки у селі Гореничі, вул. Стрілецька, 5а.

Суд задовольнив позов прокурора ГПУ Іллюка Д.Ф. і заборонив розпоряджатися чи будь-яким чином використовувати це майно.

Інформація про те, що це майно раніше арештовувалося, у судовому реєстрі відсутня. У 2014 році у будинку Пшонки було виявлено також багато яєць фаберже, які, за оцінками експертів, можуть бути сучасними копіями, а також картини, де колишній генпрокурор зображений Цезарем. Втім, як видно зі списку, ці речі до Національного художнього музею не потрапили.

Так само ухвалою 21 червня Печерський суд арештував цінності, виявлені у мисливському будиночку Віктора Януковича в Сухолуччі.

У Національному музеї також зберігається значно більша колекція цінностей екс-президента Віктора Януковича, виявлена у Межигір’ї. Ці картини, книги, посуд, зброю та ін. суд арештував у липні минулого року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.