Український тиждень № 31 (455) від 4 серпня, 2016

Зміст номеру:
Гучних арештів в Україні очікували давно. У суспільстві вже два роки є запит на покарання можновладців, винних в ескалації подій Майдану, а згодом вій­ни на Донбасі. Питання «чому не карають регіоналів?» стало злободенним.
Станіслав Козлюк
Політика
Я був рядовим холодної війни й одним із перших спостерігачів, який ударив на сполох (у книжці 2007 року) про нову війну, розв’язувану режимом Владіміра Путіна.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Тиждень поспілкувався з віце-прем’єром — міністром регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України про подвійне дно субсидій і потребу в їх монетизації, про те, яке майбутнє очікує систему централізованого теплопостачання, кого захистять мораторії на тарифи від місцевої влади й чи існує насправді загроза тарифного ­Майдану.
Роман Малко
Економіка
Тиждень поспілкувався зі старшим прокурором ГПУ Олексієм Донcьким про економічні злочини колишнього генпрокурора Віктора Пшонки, конвертаційні центри та доказову базу в цій справі
Станіслав Козлюк
Суспільство
В Україні досі ігнорується релігійний чинник, який може стати загрозою національній безпеці
Ганна Трегуб
Суспільство
Наприкінці 1980-х в СРСР тільки й розмов було, що про «казанський феномен». Чому, власне, уся слава дісталася столиці тоді ще радянського Татарстану, сказати складно.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Злочинність за останні два роки помітно зросла в кількісному виразі на тлі загальної криміналізації суспільства
Богдан Буткевич
Суспільство
Чи сприяє гібридна війна зародженню нових мафіозних структур
Ігор Лосєв
Суспільство
Війна в Україні породила не лише сепаратизм із «референдумами» та російськими гумконвоями, а й прошарок криміналу, який складається з атошників, фейкових і не зовсім
Святослав Птіцин
Суспільство
Яких трансформацій зазнав пострадянський, і зокрема український, кримінальний світ за останні 25 років
Ольга Порфімович
Суспільство
На якому рівні сьогодні в Україні відбувається дискусія про вільне володіння зброєю
Андрій Голуб
Суспільство
Як лікують тоді, коли медикаменти вже не допомагають
Жанна Безп’ятчук
Суспільство
Реакція на терор зосереджується на безпеці. Але адекватна політична відповідь не менш важлива
Філіпп де Лара
Світ
Новий поділ у багатих країнах пролягає не між лівими й правими, а між відкритістю й закритістю
The Economist
Світ
Обурення та непостійність електорату трансформують політику. Куди ведуть ці зміни?
The Economist
Світ
Серед злочинів гітлерівців, які торкнулися території України, однією з маловідомих є історія депортації румунських ромів на територію Трансністрії, яку низка дослідників вважають геноцидом
Олена Орлова, Радослава Чекмишева
Історія
Як організувати літературний фестиваль у провінції.
Алла Татаренко
Культура
Ходила в Станицю Луганську. Майже підкорювала… Мені б на авто кудись мандрувати під кондиціонером, а я пішки разом зі старими з тачками та матюками йшла, обливаючись потом. І мої уявлення про черги абсолютно ні до чого: виграє той, хто спритніше бігає, може домовлятися, у кого лікті гостріші. У якийсь момент біля мене в перший ряд стала фарбована білявка затертих років.
Яна Вікторова
Суспільство
Четвертий і найгірший мій перетин лінії розмежування відбувся цього літа, у сере­дині липня. Домовився через BlaBlaCar. За 500 грн. Людина забрала мене біля самого будинку о 5:15. Забігаючи наперед, скажу, що з авто в Дніпрі я вийшов о 17:30.
Станіслав Васін
Суспільство
Є такі книжки, про які всі чули, але ніхто не читав. Серед них «Присмерк Європи» Освальда Шпенґлера, меланхолійний та умоглядний вирок сучасній авторові культурі західного світу. Відтоді назва твору перетворилася на мем, його не раз використовували як у часи кризи, так і в періоди безперечного розвитку, девальвуючи первинний діагноз. Схоже, що зараз у нас таки криза.
Юрій Макаров
Авторські колонки