Прокуратуру закликають зайнятися Андріївським узвозом

11 Квітня 2012, 10:18

"Знесення історичних будинків на Андріївському узвозі – це кричущий факт беззаконня, оскільки вулиця є частиною заповідного комплексу пам'яток історичного центру Києва" Стародавній Київ ", – йдеться в повідомленні прес-служби партії"УДАР".

Читайте також: Андріївський узвіз стає другою Пейзажкою

У партії переконані, що під приводом реставрації Андріївського узвозустолична влада вирішила "за бюджетні кошти здійснити інженерну підготовку до нового будівництва".

За інформацією представників "УДАРу", з 2001 по 2010 рік різними рішеннями Київради віддано фізичним та юридичним особам 19 земельних ділянок загальною площею 5,3 га на території заповідника "Стародавній Київ". Тільки на Андріївському узвозі приватним фірмам віддали будівлі під № № 33/6, 15-17, 30-34, 14-16, 7-а, 1-а, 16, 34-в, 13, 36-в, – 32, 17, 10, 15, 34-е, 1, 9 і 2, відзначили в партії.

На думку представників "УДАРу", відповідальність за знищення історичного обличчя Києва "повністю лежить на команді Черновецького – Попова та їх кишенькової більшості".

"Як і раніше, влада знищує індивідуальне обличчя столиці, роздаючи ласі шматки землі в центрі міста "своїм", до того ж робить це вночі, як окупант, який ненавидить вільний і самобутній Київ", – зазначають у партії.

Фракція "УДАРу" направила звернення в прокуратуру Києва щодо правомірності знесення зазначених будівель на Андріївському узвозі.

Крім того, на наступній сесії Київради фракція наполягатиме на створенні тимчасової комісії, яка повинна перевірити законність землевідведень у заповіднику "Стародавній Київ".

Нагадаємо, 10 квітня в соціальних мережах з'явилася інформація про знесення трьох історичних будинків на Андріївському узвозі в межах проекту із будівництва офісного комплексу "Андріївський".

Цей офісний комплекс наприкінці 2014 – на початку 2015 року має намір ввести в експлуатацію "Еста Холдинг" з Донецька.

У групі ЕСТА заперечили інформацію про знесення історичних будинків на Андріївському узвозі. За їхніми словами, всі знесені будинки колишньої фабрики "Юність", у тому числі й фасадний з боку Андріївського узвозу, побудовані у 1978 році й, незважаючи на стилізацію під історичний будинок, не становлять історичної цінності, а всі демонтажні роботи проводились згідно з отриманими від влади дозволами.

Втім, інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю в Києві припинила підготовчі роботи з будівництва торгово-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом на вул. Фролівська, 9-11 і Андріївському узвозі, 10-б.

Управляюча компанія "ЕСТА Холдинг" була створена в 2008 році компанією System Capital Management (Донецьк) для реалізації проектів у сфері нерухомості.100% акцій компанії SCM належить бізнесменові Рінату Ахметову.