Прокуратура зупинила будівництво офісного центру біля Софійського собору

14 Вересня 2015, 17:17

Господарський суд міста Києва за втручання прокуратури столиці заборонив будівництво офісного центру біля  історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Про це повідомили у прес-службі прокуратури Києва.

«За принципової позиції прокуратури міста Києва з незаконної оренди повернуто 0,87 га земель історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», – йдеться у повідомленні.

У прокуратурі нагадали, що земельна ділянка в провулку Киянівському, 12-а, вартість якої складає майже 58 млн гривень, рішенням Київради у 2007 році була надана в короткострокову оренду столичному товариству для будівництва офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом.

«У 2013 році в договір було внесено зміни, якими подовжено строк користування ділянкою до 10 років та змінено орендаря. Проте з'ясувалося, що вказані рішення та укладені на їх підставі договори оренди землі не відповідають вимогам законодавства. Земельна ділянка знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника «Стародавній Київ». Водночас, планування будівлі жодним чином не регламентувалось з існуючою забудовою та загальним силуетом ансамблю споруд Софійського собору. Крім того, земля надавалась орендарю без жодного погодження з секретаріатом ЮНЕСКО, який опікується всесвітньо-культурною та природною спадщиною», – наголосили в прокуратурі.

Реагуючи на грубі порушення законодавства, прокуратура столиці заявила до суду позов з вимогою визнати незаконними і скасувати рішення Київради та договори оренди землі.

«Справа неодноразово розглядалась в судах першої, апеляційної та касаційної інстанції, та в результаті була повернута на новий судовий розгляд до Господарського суду м. Києва, який визнав обґрунтованими вимоги прокуратури та задовольнив позов у повному обсязі», – підсумували в прес-службі.

Як відомо, скандальні забудови поблизу Святої Софії та Києво-Печерської лаври, а також в історичному центрі Львова, що тривають усупереч вимогам ЮНЕСКО та рішенням вітчизняних судів, давно вже є предметом протистояння між забудовниками й світовим експертним середовищем.