Прокуратура відкрила провадження за фактом прокладання китайським судном «енергомосту» в Крим

1 Червня 2016, 10:53

СБУ під керівництвом прокуратури Херсонської області розслідує кримінальне провадження щодо прокладання китайським судном «JIAN JI 3001» так званого «енергомосту» до Криму. Про це повідомили у ГПУ у відповідь на запит Тижня.

Згідно з повідомленням, відомості про злочин унесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу (Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). Триває досудове розслідування.

«Незважаючи на існуючу заборону, в порушення міжнародних санкцій до закритого Керченського морського порту Камиш-Бурун у місті Керч Автономної Республіки Крим незаконно прибуло судно – кабелеукладач «JIAN JI 3001» під прапором Китайської Народної Республіки, чим порушено порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України з метою заподіяння шкоди інтересам держави», – йдеться у тексті.

Між тим, провадження за фактом будівництва так званого «Керченського мосту» з Росії до Криму досі немає. У прокуратурі повідомили, що направили до низки відомств листи «для вирішення указаного питання».

Нагадаємо, електропостачання Криму з України припинили 30 грудня 2015 року, коли впала одна з опор ЛЕП «Каховська-Титан». Згодом лінію відновили, але вона досі знеструмлена, оскільки контракти на постачання енергії на півострів завершилися 1 січня 2016 року. Новий рік без світла зустрів майже кожен четвертий кримчанин.

Також нагадаємо, після припинення енергопостачання з України в окупованому Криму продовжили режим надзвичайної ситуації до 1 травня через енергодефіцит. 18 травня голова окупаційної адміністрації Криму Сєргєй Аксьонов припинив дію режиму. За тиждень до цього окупанти протягнули з Росії четверту гілку так званого «енергомосту», який, за висловом президента РФ Владіміра Путіна, «прорвав енергетичну блокаду півострова».

Як повідомлялося, 20 травня голова окупаційної адміністрації Севастополя Сєргєя Мєняйло заявив про знеструмлення найбільших міст Криму. Згодом стало відомо, що причиною масштабного відключення став розрив дроту електромагістралі під Сімферополем. 31 травня без світла раптово залишився окупований Сімферополь.