Прокуратура США запідозрила екс-президента Польщі у зв’язках з Манафортом

26 Лютого 2018, 14:31

Прокуратура Сполучених Штатів Америки заявила, що підозрює колишнього президента Польщі Алєксандра Кваснєвського у фінансових зв'язках з проросійським лобістом та колишнім головою виборчого штабу президента Дональда Тампа Полом Манафортом. Про це повідомляє польське видання fact.pl.

 

У свою чергу, Кваснєвський рішуче заперечує дану інформацію.

 

"Пол Манафорт – це впливовий американський лобіст, екс-голова виборчого штабу Дональда Тампа періоду президентської кампанії. Манафорт був також радником екс-президента України Віктора Януковича. Щодо цього періоду американські слідчі мають до нього багато запитань. За словами американської прокуратури, у 2012-2013 роках Манафорт таємно платив декільком європейським політикам, аби вони займалися лобіюванням України", – йдеться у повідомленні.

 

У свою чергу, обвинувальний акт проти Манафорта не підтверджує і не припускає те, що діяльність Кваснєвського або інших європейських політиків суперечила закону.

 

Водночас польський екс-президент визнав, що знайомий з Манафортом.

 

"Ми познайомилися у 2012 році, коли спільно з екс-головою Європейського парламенту Петом Коксом здійснювали в Україні місію, завданням якої було переконати Януковича звільнити з в’язниці лідерку опозиції Юлію Тимошенко. Ми зустрічалися декілька разів, сподіваючись, що Манафорт допоможе переконати Януковича. Я не бачився з ним від 2013 року, коли Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом і почався Майдан», – підкреслив Кваснєвський.

 

За  його словами, політичних або ділових домовленостей з Манафортом не було.

 

Нагадаємо, 25 лютого колишній канцлер Австрії Альфред Ґузенбауер заявив, що отримував гроші для лобіювання щодо сприяння зближенню України та Європейського Союзу у 2012 та 2013 роках.Зокрема, екс-канцлер заперечив підозри в отриманні коштів від колишнього президента України Віктора Януковича. Крім того, він стверджує, що не був учасником так званої "Габсбурзької групи" політиків, котрих незаконно  фінансував екс-політтехнолог Януковича Пол Манафорт. За його словами, він зустрічався з Манафортом лише кілька разів під час подорожей до США, але не був проінформований щодо його нелегального лобіювання.

 

23 лютого у США колишнім працівникам передвиборного штабу Дональда Трампа Полу Манафорту та Річарду Гейтсу пред'явили звинувачення в ухиленні від податків на доходи, які вони отримали в Україні. За даними прокурорів, екс-політтехнолог "Партії регіонів" приховав більше 30 мільйонів доларів доходу.

 

Як повідомлялось, у ФБР вивчають великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роках). Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.

 

Згодом у The New York Times повідомили, що 30 жовтня 2017 року екс-керівник кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт прийшов здаватися до Федерального бюро розслідувань США.

 

У жовтні правоохоронні органи США пред'явили йому звинувачення за 12-ма пунктами, такі ж обвинувачення висунили і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків. На початку листопада суд у Вашингтоні відмовився звільнити з-під домашнього арешту Манафорта.

 

Як стало відомо 1 грудня, Манафорт уклав угоду зі слідством про звільнення з-під домашнього арешту під заставу $11,7 млн. Згодом, суд США звільнив його з-під домашнього арешту.