НОВИНИ

ФБР запідозрила Манафорта у відмиванні грошей для Януковича та ПР

Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.

У ФБР вивчають великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роказ). Про це пише buzzfeed.

Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках. Так, гроші проходили через офшорні рахунки і потрапляли в США.

"На ці транзакції звернули увагу співробітники правоохоронних органів ще в 2012 році, коли почали вивчати банківські перекази, щоб визначити, приховував чи Манафорт гроші від податкових органів або допомагав режиму Януковича, близького до президента Росії Володимиру Путіну, відмивати деякі з мільйонів, викрадені через корупційні оборудки", - пише видання.

Грошові перекази були вперше відзначені фінансовими установами США, які за законом зобов'язані повідомляти у відділ казначейства про будь-які угоди, які вони вважають підозрілими.

Такі "повідомлення про підозрілі дії" не свідчать про проступок. Федеральний закон вимагає, щоб фінансові установи подавали звіти про касові операції, які перевищують 10 000 доларів США за один день, навіть якщо ці операції є законними.

Також банки також зобов'язані подавати звіти, коли вони підозрюють відмивання грошей або інші фінансові злочини. При цьому у банку відзначили незвичайну поведінку серед п'яти офшорних компаній, які, за словами влади, пов'язані з Манафортом: Global Endeavor Inc., Lucicle Consultants Ltd. і трьома іншими.

Джерела в правоохоронних органах повідомили, що компанії відправляли гроші в американських доларах без пояснення походження і призначення. Країни, в яких проводилися ці операції, зокрема Кіпр, карибська держава Сент-Вінсент і Гренадіни, відомі як офшорні зони для відмивання грошей.

Слідчі знайшли докази того, що походження грошей ховалося за багатьма "шарами" компаній. Велика частина цих сум у підсумку опинилася на рахунках будівельних фірм, хедж-фондів і навіть автосалону.

Два співробітники правоохоронних органів, які працювали над цією справою, повідомили, що ще в 2004 році вони виявили "червоні прапорці" в його банківських документах, та що сумнівні операції нараховували багато мільйонів доларів.

Пол Манафорт є однією з ключових фігур в розслідуванні можливого втручання Росії у президентські вибори у США. У червні 2016 року він очолив виборчий штаб Трампа і взяв участь у зустрічі Дональда Трампа-молодшого з російською юристкою Наталією Весельницькою. Всередині серпня того ж року Пол Манафорт залишив посаду після того, як стали відомі подробиці його ділових і політичних зв’язків з екс-президентом України Віктором Януковичем.

Нагадаємо, екс-керівник передвиборної кампанії нинішнього президента США Дональда Трампа Пол Манафорт за останні десять років отримав від наближеного до Кремля російського олігарха Олєга Дерипаски близько 60 мільйонів доларів.

 


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.